Ogled bratskih klubova

Dinamo s pola snage i uz dvije sporne odluke riješio Lokomotivu

Prvu utakmicu 15. kola HNL-a na Maksimiru su odigrali Lokomotiva i Dinamo.

Lokomotiva - Dinamo 0:3, ishod je ogleda dvaju klubova koji imaju, blago rečeno, čudan odnos. Nakon ovakvog ishoda Lokomotiva je ostala četvrtoplasirana dok je Dinamo skočio na prvo mjesto (hoće li tamo ostati znat će se nakon ishoda nedjeljnog dvoboja u Koprivnici između Slaven Belupa i Hajduka).

Utakmica je od prve minute sličila na uspavanku, u kazališnom ambijentu prvog poluvremena Dinamo je dominirao, ali one prave šanse nije imao. Mučili su se Modri s dolaskom u stopostotne prigode, kakve-takve pokušaje bilježimo od Brozovića i Antolića.

Dinamo je ipak poveo u 37. minuti. Imali su Modri aut s desne strane, lopta je nakon nekoliko odbijanaca šetala prema petercu gdje Soudani pada, a koprivnički sudac Zlatko Šimčić pokazuje na bijelu točku. Dojam je kako kontakt između Soudanija i obrambenog igrača Lokomotive gotovo nije ni postojao, te da je Šimčić olako dosudio najstrožu kaznu. Brozović je to sigurno realizirao za 1:0.

Šest minuta kasnije nova sporna situacija. Šimčić je ovaj put dosudio u korist Dinama, a sa sigurnošću se može reći da je pogriješio. Šovšić je hitao sam prema Zeleniki, a na otprilike 18 metara od gola uklizao mu je Addy i sapleo ga. Šimčić nije označio niti prekršaj iako bi neki hrabriji arbitar u ovakvoj situaciji uz svirani prekršaj, dao i crveni karton Addyju.

Kolosalni promašaj Duje Čopa

U nastavku je Dinamo tražio put do drugog gola, a prije nego je Antolić poentirao, u 65. se minuti propisno osramotio Duje Čop. Pinto je probio desnu stranu i ubacio prizemnu loptu u srce peterca odakle Čop u padu, potpuno neometan, šalje loptu pored gola.

Ipak, četiri minute kasnije Antolić je iskoristio to što Bručić mu nije dovoljno energično ušao u blok i finim udarcem s 18 metara matirao Šarliju. Priču je u 88. minuti zaključio Ante Rukavina, s otprilike iste udaljenosti.