breaking news !: UŽIVO Grbin oštro po Ustavnom sudu: "Šeparović misli da vlast pripada njemu. Popišali su se na sve nas"
'Bijeli' prvi na ljestvici

Ludilo usred Zagreba: Hajduk preokrenuo i prestigao Dinamo!

Hajduk je u dramatičnoj utakmici pobijedio 2:1 Hrvatski dragovoljac u Kranjčevićevoj…

Kakva utakmica, kakva drama u Kranjčevićevoj. Hajduk je dvama golovima Marka Bencuna uspio preokrenuti protiv Hrvatskog dragovoljca.

Nakon što se Bačelić-Grgić propisno osramotio u 35. minuti promašivši ono što se teško promašuje, domaćin je ipak poveo četiri minute kasnije golom Ilije Sivonjića. Napadač Dragovoljca mogao je riješiti utakmicu u 53. minuti, kada je sam izašao pred vrata Hajduka, no Kalinić je uspio obraniti njegov udarac.

Igor Tudor povukao je dvije minute kasnije, pokazalo se, ključan potez uvodeći u igru Bencuna, koji je prvo u 59. minuti izjednačio nakon dodavanja Jozinovića, a u drugoj minuti sudačke nadoknade odveo svoju momčad do pobjede. Kouassi je odigrao povratnu loptu s desne strane, a Bencun je hladnokrvno pogodio tik uz drugu stativu.

Bencun zabio za pobjedu u sudačkoj nadoknadi

Mladi Bencun tako je donio Hajduku tri nova boda i prvo mjesto na ljestvici ispred vječnog rivala Dinama. Kada je Bencun zabio u sudačkoj nadoknadi, Hajdukovi nogometaši i cijela klupa potrčala je na ogradu u zagrljaj s navijačima. Trener Igor Tudor zbog toga je isključen.

Tudor: Ne razmišljam o prvom mjestu i tituli prvaka

Tudor je utrčavanjem na travnjak podsjetio na Slavena Bilića na Euru 2008. u utakmici s Turskom. Srećom za Tudora Hajduk je ipak trijumfirao.
„Bilo je veliko slavlje, nismo bili na prvo mjestu od 2005. u ovoj fazi prvenstva, ali odmah se prebacujemo na Lokomotivu. To je sada jedino što me zanima. Ne zanima ni prvo mjesto, ni razmišljanju o naslovu prvaka“, kazao je Tudor nakon utakmice.

Tijek utakmice: Hrvatski dragovoljac - Hajduk 1:2

90+5 Kraj utakmice.

90+2 GOOOOL!!! Hajduk je poveo 2:1, Bencun je opet zabio.

59' GOOOOOL!!! Hajduk je izjednačio. Strijelac je Bencun.

45' Kraj prvog poluvremena.

39' GOOOOL!!! Dragovoljac je poveo 1:0. Strijelc je Ilija Sivonjić.

1' Počela je utakmica. Kranjčevićevoj odzvanjaju povici protiv HNS-a.