Tri crvena kartona

'Luda' utakmica: Hajduk u sudačkoj nadoknadi pobijedio u Koprivnici!

U prvoj utakmici polufinala hrvatskog Kupa Hajduk je pobijedio Slaven Belupo u Koprivnici s 2:1...

Glavni sudac utakmice Damir Batinić isključio je čak tri igrača: Vršajevića kod Hajduka te Bunjića i Kokalovića kod Slavena. Sva trojica dobili su druge žute kartone. Uz tri crvena Batinić je ukupno podijelio osam žutih kartona.

Hajduk je poveo golom Tina Svena Sušića u 56. minuti, a izjednačio je Davor Vugrinec u 77. minuti. Pobjedu Hajduku donio je Danijel Stojanović u drugoj minuti sudačke nadoknade!

Junak Hajduka: Stojanović zabio prvijenac u 'bijelom' dresu!

Bio je to prvi pogodak Stojanovića u „bijelom“ dresu.
„Mojoj sreći nema kraja, zabio sam prvijenac za Hajduk u ovako važnoj utakmici“, sa širokim osmjehom na licu kazao je nakon utakmice strijelac pobjedničkog pogotka. Stojanović je ušao u igru prvom poluvremenu jer je Avdija Vršajević dobio drugi žuti karton već u 17. minuti, tako da je Mišo Krstičević morao reaigrati.

„Protiv Zadra sam igrao desnog beka, trener je vidio da to mogu igrati i zato me ubacio“, objasnio je Stojanović.

Početak utakmice bio je uraganski. Sijevale su šanse pred vratima Blaževića i Rodića. U prvom poluvremenu najveću šansu za „bijele“ imao je Kouassi, dok su kod Slavena u „matnim situacijama“ bili Purić i Čanađija.

Sušić: Idemo po pobjedu i u Splitu

Hajduk je s igračem manje poveo u 56. minuti preko Sušića koji je nakon „odbijanca“ zatresao mrežu Slavena.
„Naravno da sam iznimno sretan što sam se upisao u strijelce. Idemo na pobjedu u Splitu. Nećemo se opustiti, igramo pred našim navijačima i moramo pokušati pobijediti“, izjavio je nećak slavnog Safeta Sušića, najboljeg igrača svih vremena Bosne i Hercegovine i trenutačnog izbornika BiH.

Vugrinec zabio za Slaven

Za Slaven je izjednačio u 77. minuti - a tko drugi nego Davor Vugrinec, koji je ušao u igru u drugom poluvremenu. Dvije minute kasnije bivši Hajdukov junior Jelavić imao je veliku šansu dovesti Slaven u vodstvu, no nije bio precizan.

Kokalović i Bunjić 'pocrvenili' u finišu utakmice

U posljednjih desetak minuta Slavenu su isključena dva igrača. Prvo je drugi žuti karton zaradio Bubnjić u 85. minuti, a potom i Kokalović u prvoj minuti nadoknade. Hajduk je već u sljedećem napadu golom Stojanovića postigao drugi, pokazalo se pobjednički pogodak.

Uzvrat na Poljudu igra se za sedam dana.

Tijek utakmice: Slaven Belupo - Hajduk 1:2

90+2 GOOOOL!!! Danijel Stojanović zabio je drugi pogodak  Hajduka. Jozinović je ubacio, a Stojanović se najbolje snašao pred vratima Slavena.

90' Drugi žuti karton za Bubnjića! Slaven će četiri minute sudačke nadoknade igrati s devet igrača.

85' Crveni karton za Kokalovića. Dobio je drugi žuti zbog prigovora.

80' Žuti karton za Čanađiju. Peti žuti karton za igrače Slavena na ovoj utakmici.

79' Nova velika šansa za Slaven. Jelavić nije bio precizan.

77' GOOOL!!! Vugrinec je izjednačio.

69' Prekršaj za Slaven u opasnoj zoni. Maras je pogodio živi zid.

67' Žuti karton za Kokalovića nakon prekršaja na Kouassiju.

56' GOOOL!!! Hajduk je poveo golom Tina Svena Sušića. Lopta se odbila do Sušića, a ovaj ju je ubacio u mrežu.

55' Kardinalna pogreška obrana Slavena, Caktaš je ušao u veliku šansu, ali sjajno brani Rodić. Korner za Hajduk.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Vugrinec je ušao umjesto Jugovića.

Napadač Hajduka Giga Vuković na poluvremenu je izjavio:
"Nesretno smo dobili crveni karton u ranoj fazi utakmice. Ostali smo s igračem manje, ali učinit ćemo sve da zadržimo ovaj rezultat i možda postignemo pogodak."

45' Kraj prvog poluvremena.

41' Žuti karton za Delića, ubacio je loptu u mrežu nakon što je sudac pokazao zaleđe.

40' Nova velika šansa za Slaven. Purić nije bio precizan.

38' Čanađija je pucao s distance, Blažević je, čini se, dotakao loptu, no sudac je pokazao samo gol-aut.

33' Andrijašević izašao, ušao je Sušić.

29' Andrijaševiću se ukazuje pomoć.

21' Stojanović je ušao umjesto Plazonića.

19' Bubnjić je dobio žuti karton.

18' Velika šansa za Slaven. Čanađija nije bio precizan.

17' Drugi žuti karton za Vršajevića. Povlačio je igrača Slavena za dres. Hajduk će nastaviti utakmicu s igračem manje.

11' Kouassi je promašio veliku šansu. Izašao je sam pred Rodića, ali slabo je pucao.

6' Vršajević je dobio žuti karton zbog grubog prekršaja.

5' Šansa za Slaven. Kokalović je promašio izglednu šansu.

4' Velika šansa za Hajduk. Caktaš je odlično ubacio, Nižić gurno loptu, domaćini čiste sa crte.

3' Igrači Hajduka traže jedanaesterac, pao je Maglica ali sudac pokazuje samo korner.

1' Utakmica je počela.

Sastavi:

Slaven Belupo: Rodić, Kokalović, Bunjić, Čanađija, Jugović, Barić, Delić, Purić, Rak, Novinić, Maras

Hajduk: Blažević, Vršajević, Andrijašević, Maglica, Plazonić, Jozinović, Caktaš, Nižić, Vuković, Lima, Kouassi

''Čeka nas težak teren kao i protiv Intera. Skrenuo bih još jednom pozornost na tu utakmicu. Kad je tako težak teren igrači bi trebali biti maksimalno korektni jedni prema drugima. Ipak žive od nogometa i taj fair-play koji se svugdje potencira mora biti prisutan. Nadam se takvih startova neće biti u našem nogometu općenito'', rekao je trener Hajduka Mišo Krstičević u najavi utakmice sa Slavenom u Koprivnici.