Portugalci u četvrtfinalu LP-a

Benfica s dva gola u sudačkoj nadoknadi sredila Zenit

Portugalska Benfica izborila je četvrtfinale Lige prvaka nakon što je u uzvratnom susretu s 2-0 nadoknadila poraz 3-2 iz prvog ogleda s ruskim Zenitom, te s ukupnih 4-3 prošla dalje...

Portugalska momčad potpuno je nadigrala ruskog prvaka na svom stadionu Luz, a isključivo zahvaljujući slaboj realizaciji paragvajskog reprezentativnog napadača Oscara Cardoza Benfica nije ranije riješila dvojbe oko ukupnog pobjednika.

Domaćini su svoju bolju igru i dominaciju ipak uspjeli konkretizirati krajem prvog poluvremena. Iznimno agilni veznjak Bruno Cesar pronašao je na desnoj strani Witsela čiji dobar udarac odlično brani Malafejev, međutim u gužvi na odbijenu loptu natrčava Pereira i preciznim udarcem plasira u desni kut na radost više od 60 tisuća domaćih pristalica.

U nastavku je portugalska momčad još više dominirala, a nakon što je Cardozo u dva navrata promašio čiste šanse trener Jorge Jesus ga je odmijenio Nelsonom Oliveirom – i pogodio. Naime, duboko u sudačkoj nadoknadi, odnosno u njenoj trećoj minuti ponovo je Cesar odlično pronašao suigrača, Oliveiru čiji se udarac odbio od igrača Zenita Hubočana, te prebacio Malafejeva za potvrdu Benficinog prolaska među osam najboljih u Ligi prvaka.

Ukupno je dvostruki osvajač tadašnjeg Kupa prvaka (1961, 1962) uputio devet udaraca na suparnička vrata, dok je ruski sastav pucao samo dva puta, a recimo da je zadnji veliki uspjeh, tada još uvijek u Kupu prvaka, Benfica ostvarila plasmanom u finale 1990. godine.

Nakon utakmice kapetan lisabonske momčadi Luizao posebno se zahvalio navijačima:

''Bila je ovo vrlo teška utakmica i teško izborena pobjeda. Navijači su bili nevjerojatni, nosili su nas cijeli susret, a mi smo im se odužili velikom pobjedom koju njima poklanjamo'', rekao je Luizao netom po svršetku ogleda. (TS)