Silno frustriran

Mladi lav Formule 1 bez dlake na jeziku: "Da sam kod kuće gledao utrku..."

On je brz, neustrašiv i vlasnik rekorda koji će tko zna kad biti srušen.

Max Verstappen (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Još se uvijek sliježu dojmovi nakon prve utrke nove sezone Formule 1. Na Velikoj nagradi Australije pobijedio je Sebastian Vettel pretekavši kroz boks Lewisa Hamiltona, a utrka je prošla s iznimno malo pretjecanja na stazi.

Koliko je to zbog (eventualnog?) smanjenja razlika među momčadima, a koliko zbog same konfiguracije staze Albert Park u Melbourneu, saznat ćemo za 10 dana kada se vozi Velika nagrada Bahreina.

U međuvremenu, svi su vozači i šefovi momčadi dali svoje viđenje prve utrke sezone.

Najoriginalniji je bio Max Verstappen, neustrašivi Nizozemac koji ima samo 20 godina i najmlađi je pobjednik jedne utrke u povijesti Formule 1 (s 18 godina i 228 dana je slavio na Velikoj nagradi Španjolske 2016.).

"Potpuno bezvrijedna i vrlo dosadna utrka. Da sam gledao kod kuće, ugasio bih televizor", ispalio je Verstappen.

Kakav na stazi, takav i u izjavama. Beskompromisan, pozitivno drzak i bez dlake na jeziku, Verstappen je objasnio što mu je točno smetalo.

"Unatoč tri DRS zone, nije se moglo pretjecati. U Australiji to nije moguće, pogledajte samo Hamiltona i Vettela. Čak i ako ste u određenim trenucima pola sekunde po krugu brži, to vam ne znači ništa", dodao je.

Razlog njegove frustracije potpuno je jasan. Posljednjih 27 krugova utrke se vozio iza Fernanda Alonsa kojeg nije uspio prestići te je u konačnici osvojio šesto mjesto. A to je ipak daleko od Verstappenovih i Red Bullovih ovosezonskih ambicija.