"Imali smo sreće"

Ako se po jutru dan poznaje, bit će to luda sezona Formule 1: Vettel slavio ispred Hamiltona!

Sebastian Vettel pobjednik je prve utrke nove sezone Formule 1.

Sebastian Vettel slavi pobjedu (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Započela je nova sezona Formule 1, a na prvoj utrci sezone u Australiji pobjedu je odnio bivši svjetski prvak Sebastian Vettel. Nijemac je slavio ispred aktualnog prvaka Lewisa Hamiltona u super uzbudljivoj utrci na Albert Parku.

Vettel, kojem je to bila 48. pobjeda u karijeri, treća u Australiji, je pretekao Hamiltona sredinom utrke i nakon toga, uz nekoliko pogrešaka britanskog vozača, uspio zadržati prvo mjesto do samog kraja utrke i slaviti s malo više od pet sekundi prednosti.

Hamilton može zapravo biti i sretan s drugim mjestom, jer mu je za vratom bio Kimi Raikkonen, koji je ciljem prošao sekundu iza Britanca. Daniel Ricciardo je također bio blizu postolja, a od toga ga je dijelilo manje od sekunde...

Prva četvorica pilota smjestila su se unutar sedam sekundi, dok je peti, Fernando Alonso, zaostao gotovo pola minute (27 sekundi).

"Imali smo malo sreće sa sigurnosnim automobilom, no zaista sam uživao u utrci. Bolid još nije na svom maksimumu, ali zato je ova pobjeda još vrijednija", rekao je pobjednik Vettel, kojem je to bilo 100. postolje u karijeri!

Za dva tjedna Formula 1 seli se u pustinju, točnije Bahrein gdje je na rasporedu druga utrka sezone.