Corinthias prvak Brazila

Pogledajte ludu proslavu prvaka Argentine: Nesuđeni 'vatreni' donio naslov Boci!

Corinthias je postao po peti put prvak Brazila, a Boca Juniors osvojio je 24. naslov prvaka Argentine...

Nogometaši Boca Juniorsa osigurali su naslov argentinskog prvaka, svoj prvi u posljednje tri godine, nedjeljnom 3-0 domaćom pobjedom nad Banfieldom.

Dva je gola u veliku pobjedu Boce ugradio nekadašnji potencijalni hrvatski reprezentativac Dario Cvitanich.

Boca je tako dva kola prije kraja otvarajućeg dijela argentinskog prvenstva (Apertura) i matematički osigurala svoj 24. naslov, te ju prvi pratitelji Racing i Tigre ne mogu sustići. Posljednji naslov koji je Boca osvojila bila je također Apertura 2008. godine.

Cvitanich je doveo Bocu u vodstvo već u 10. minuti. Nakon "flipera" u petercu pospremio je loptu u mrežu s neka četiri metra. Na 2-0 je povisio lijepim volejem netom prije poluvremena u 44. minuti nakon ubacivanja iz kornera. Konačnih 3-0 postavio je Rivero dalekometnim udarcem početkom nastavka. Bili su to Cvitanichu treći i četvrti ovosezonski gol, a napadač Ajaxa na posudbi u Boci zabio ih je protiv bivšeg kluba čije je boje branio između 2003. i 2008. godine.

"Boca je osvojila naslov jer je bila bolja od svih ostalih. Nema sumnje da smo najbolji", komentirao je Bocin trener Julio Cesar Falcioni, koji je klupu jednog od najpopularnijih argentinskih klubova preuzeo prije godinu dana kao zamjena za Claudija Borghija i to nakon što je Boca završila 20 bodova iza Estudiantesa u Aperturi.

Boca je naslov osvojila neporažena. U 17 dosad odigranih utakmica upisala je 11 pobjeda i šest remija, uz gol-razliku 22-4.

Brazilska Serie A: Corinthians peti put prvak

Nogometaši Corinthiansa po peti su put u svojoj povijesti, a prvi put nakon 2005. godine, postali prvaci Brazila. U nedjelju su kao pobjednici izašli iz konačnog obračuna sa Vasco da Gamom.

Prije posljednjeg 38. kola Corinthians je imao dva boda više (70-68) od Vasca, ali i domaću utakmicu protiv velikog gradskog rivala Palmeirasa. Vasco da Gama je trebao dobiti četvrtoplasirani Flamengo na svom terenu i čekati sretan po njih završetak ogleda gdje igra Corinthians. No, na kraju su obje utakmice završile remijem i dva boda razlike je ostalo na strani Corinthiansa.

Utakmicu bez pogodaka su odigrali Corinthians i Palmeiras, a kraj ogleda su i jedni i drugi dočekali s dva igrača manje. Igralo se dosta prljavo, ali i anemično od strane domaćih igrača koji su čuvali nulu i kontrolirali tako stanje na ljestvici, odnosno, svoje prvo mjesto.

Vasco da Gama je, pak, odigrao 1-1 s Flamengom. Poveo je Vasco golom Souze u 30. minuti i tada se probudila nada kod domaćih igrača i navijača. No, Flamengo je izjednačio u 54. preko Renata, potom je pocrvenio domaći igrač Jumar i ostao je Vascu samo veliki žal.

Recimo da su iz prve lige ispali Atletico Paranaense, Ceara, Atletico Mineiro i Avai, dok su kvalifikacije za Copa Libertadores izborili Fluminense i Flamengo, treća i četvrta momčad na ljestvici.