Arsenal se spasio u zadnjim minutama, Oscar briljirao, nova golčina Suareza

Nogometni navijači u Engleskoj proslavili su prvi dan 2014. na najbolji mogući način – na stadionima.

gol expired Foto: DNEVNIK.hr

Nogometaši Arsenala u samoj su završnici dvoboja protiv Cardiffa iščupali pobjedu (2-0) i time sačuvali prvo mjesto u Premierligi nakon 20. kola.

City pobjednički otvorio 2014.: Toure zabio gromovitim udarcem

Do 88. su minute gosti iz Walesa odolijevali na Emiratesu i držali Manchester City na prvom mjestu, ali ''topnici'' su se na kraju ipak izvukli. Nacho Monreal je dvije minute prije isteka osnovnog vremena nabacio s lijeve strane, a Bacary Sagna je pucao glavom. Njegov je udarac David Marshall obranio, ali natrčao je Nicklas Bendtner, koji je u drugom poluvremenu ušao u igru, i doveo Arsenalu vodstvo. Pala je nakon toga koncentracija gostujućim braničima, pa je u drugoj minuti sudačke nadoknade Theo Walcott zabio za konačnih 2-0 nakon sjajnog proigravanja Jacka Wilsherea.

Spomenimo da je na tribinama Emiratesa u društvu vlasnika Cardiffa Vincenta Tana bio legendarni norveški nogometaš Ole Gunnar Solskjaer koji će uskoro i službeno postati trener velškog kluba.

Arsenal je ovom pobjedom zadržao bod prednosti u odnosu na Manchester City i dva u odnosu na Chelsea koji je kao gost pobijedio Southampton s 3-0.

Mourinhova je momčad povela u 60. minuti kada je Fernando Torres glavom smjestio u mrežu loptu koja se odbila od vratnice poslije ubacivanja Oscara. U 71. minuti naš Dejan Lovren (odigrao cijelu utakmicu) nije uspio spriječiti udarac Williana koji je bio precizan s ruba šesnaesterca i priča je praktički bila gotova. Zaključio ju je 11 minuta kasnije Oscar nakon dubinskog proigravanja Edena Hazarda.

Poslije dva uzastopna poraza tri je boda na Novu godinu uhvatio i Liverpool koji je na svome Anfieldu nadigrao Hull City s 2-0. Daniel Agger je u 36. minuti zabio glavom nakon nabacivanja Philippea Coutinha iz kornera, a konačan je rezultat postavio Luis Suarez u 50. minuti iz slobodnog udarca. Za Urugvajca je to 20. ovosezonski pogodak u Premierligi. Postao je time prvi igrač Liverpoola nakon Robbieja Fowlera (1995. i 1996. ) koji je u dvije uzastopne sezone postigao najmanje 20 golova.

Everton je uzeo samo bod (1-1) na gostovanju kod Stoke Cityja, a do njega je došao u drugoj minuti sudačke nadokande kada je Leighton Baines izjednačio iz penala koji je izborio Leon Osman. Baines je jedini igrač u povijesti Premierlige koji je izveo više od deset kaznenih udaraca (11) i sve ih realizirao. Spomenimo da je hrvatski napadač Nikica Jelavić igrao za goste od 72. minute.