Je li to kraj?

VIDEO Mata bijesan nakon što ga je Mourinho izvadio: 'Ako želi ići, vrata su mu otvorena'

Juan Mata bio je vrlo ljutit nakon što je Jose Mourinho odlučio izvaditi ga iz igre.

Pri rezultatu 0:0 u Southamptonu Jose Mourinho je iz igre izvadio Andrea Schurrlea i Juana Matu. Bila je to sjajna odluka Portugalca, jer su u toj 53. minuti u igru ušli Willian i Oscar. Na kraju je Chelsea slavio s 3:0 uz po jedan gol obojice, ali i uz dvije asistencije Oscara koji je bio igrač utakmice.

VIDEO Arsenal se spasio u zadnjim minutama, Oscar briljirao, nova golčina Suareza

Upravo je Brazilac ušao u igru umjesto Juana Mate koji je bio ljut što je morao izaći van. Pokazao je to javno, možda i prvi put otkako su počele njegove nevolje s Mourinhom koji više preferira ostale vezne igrače poput Oscara, Hazarda...

Nakon ove reakcije inače mirnog Mate, mnogi su sigurni kako će ovog mjeseca napustiti London. U Parizu ga čekaju raširenih ruku...

Mourinho: Ako želi može ići

Na pitanje želi li zadržati 25-godišnjeg ofenzivnog veznjaka koji je u prošle dvije sezone bio proglašavan najboljim klupskim igračem, Mourinho je nakon utakmice odgovorio:

''Da, želim ga zadržati. Ne želim da ode. Ali, vrata su mu otvorena. Ako igrač želi sjesti i razgovarati, mi ćemo ga čekati. No, ako me pitate želim li da ga klub proda, ne želim. Nikada ne želim da ode igrač koji mi se sviđa'', rekao je Portugalac i minorizirao incident prilikom Matina izlaska iz igre.

''Mislim da je njegova frustracija bila plod tadašnjeg rezultata (0-0, op. a.). Znao je da moramo pobijediti. Nakon utakmice su svi, uključujući i njega, bili sretni u svlačionici i slavili su pobjedu.''