Japan je jedva pobijedio Angolu, što to znači za Hrvatsku na Svjetskom prvenstvu?

Hrvatska od 18 sati igra protiv Katara.

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

U trećem kolu skupine C Japan je pobijedio Angolu 30:29 i svoj put nastavlja u drugom krugu Svjetskom rukometnog prvenstva u Egiptu.

Japan je opravdao ulogu favorita i zasluženo slavio, a Angola kao četvrta u skupini ispada iz borbe za medalju.

Nikola Karabatić želi da se u rukometu promijene dva pravila, jedno posebno obožava Lino Červar

U istoj skupini igra i Hrvatska svoju zadnju utakmicu u skupini i to protiv opasnog Katara od 18 sati.

Što pobjeda Japana znači za Hrvatsku?

Hrvatski rukometaši su još nakon utakmice protiv Angole osigurali plasman u drugi krug natjecanja, a ostalo je upitno samo koliko ćemo bodova prenijeti u drugi krug natjecanja u Egiptu.

Ako Hrvatska pobjedi Katar onda prenosi tri boda, Katar dva i Japan jedan bod. U slučaju da Hrvatska izgubi onda Katar prenosi četiri, a Hrvatska i Japan po jedan bod. Ako utakmica Katara i Hrvatske završi remijem, Katar će prenositi tri boda, Hrvatska dva, a Japan jedan bod.