Rusi su bili nadomak senzaciji, ali Španjolska se spasila u posljednjoj sekundi: Pogodili su okvir vrata

Španjolska rukometna reprezentacija zadržala je stopostotni učinak na Europskom prvenstvu.

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

Španjolska muška rukometna reprezentacija zadržala je stopostotni učinak na ovogodišnjem Europskom prvenstvu i nakon susreta 2. kola skupine II drugog kruga u Bratislavi, branitelji naslova su u dramatičnoj završnici svladali Ruse sa 26-25 (12-11).

Rusija je sredinom drugog poluvremena vodila sa 22-18, no Španjolska se uspjela vratiti u igru, a golom Marcela Casada pet minuta prije kraja povela sa 26-25.

Danska je favorit za zlato, ali nije najveći problem: "Sa strepnjom čekamo rezultate PCR testiranja"

Do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao, a najveću priliku za spašavanje boda za Rusiju propustio je Soroka koji je u posljednjoj sekundi pogodio vratnicu iz sedmerca.

Casado je sa sedam golova bio najbolji strijelac Španjolske, dok je Dmitrij Santalov postigao šest pogodaka za Rusiju.

Horvat napravio tri promjene za Dansku: Debitira golman koji je igrao za Austriju

Španjolska je ovom pobjedom stigla nadomak plasmana u polufinale, ima šest bodova, četiri više od Norveške, Švedske, Njemačke i Rusije, a u skupini je još Poljska koja je bez bodova.

Kasnije u petak još igraju Poljska - Švedska i Njemačka - Norveška.