Sjajna repriza polufinala Lige prvaka: Leipzig srušio PSG s dva igrača više, Francuzi promašili penal

Najatraktivnija utakmica dana u Ligi prvaka završila je pobjedom Leipziga.

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

U sklopu trećeg kola Lige prvaka RB Leipzig na svom terenu pobijedio PSG 2:1.

To je repriza polufinala prošlogodišnje sezone Lige prvaka kada je PSG slavio i otišao u finale.

Mandžukić nije spreman? Sve je utišao slikom iz teretane, nikad jače nije izgledao

PSG je nastupio bez čak sedam ozlijeđenih igrača među kojima nije bilo niti Kyliana Mbappea i Neymara.

Francuski prvak je imao vodstvo 1:0 i jedanaesterac kojeg nije realizirao Angel di Maria, a na koncu je upisao drugi poraz u skupini završivš susret s dva igrača manje.

Gosti su poveli u već u 6. minuti pogotkom Angela Di Marije. Argentinac je u 16. minuti mogao zabiti i za 2:0, no nije realizirao kazneni udarac. Njegov udarac odlično je obranio Peter Gulacsi. Do kraja poluvremena PSG je zabio još dva gola, no oba su poništena zbog zaleđa, Di Mariji u 37. minuti, te Moise Keanu u 39. minuti.

Legenda Reala oštro kritizirala Zidanea zbog Luke Modrića

Njemački sastav je uspio izjednačiti u 42. minuti lijepim golom Christophera Nkunkua, a u 59. minuti preko Emila Forsberga iz jedanaesterca stigao i do prednosti.

U nove probleme gosti su došli u 69. minuti nakon što je Idrissa Gueye dobio crveni karton, a lošu očajnu večer Parižana zaključio je Presnel Kimpembe zaradivši isključenje u sudačkoj nadoknadi.