Šok u Osijeku: Duarte tragičar na samom kraju, Azerbajdžanci neporaženi odlaze iz Slavonije

Osijek je remizirao 1-1 s Zirom u trećem pretkolu Konferencijske lige.

Osijek - Zira (Foto:Marin Franov)

U prvom susretu 3. pretkola Konferencijske lige Osijek je na Opusa Areni odigrao 1-1 protiv Zire primivši pogodak u šestoj minuti nadoknade iz jedanaesterca.

Osijek je poveo u 38. minuti golom Antona Matkovića, a izjednačio je Raphael Utzig iz jedanaesterca u šestoj minuti nadoknade.

Uzvratni susret je u Bakuu 15. kolovoza.

U slučaju prolaza, Osijek u play-offu Konferencijske lige čeka pobjednik susreta između ciparske Omonije i mađarskog Fehervara.

U prvom susretu Omonija je slavila sa 1-0 golom Poljaka Mariusza Stepinskog u 60. minuti.

Nakon što je uspješno preskočio estonsku Levadiju ukupnim rezultatom 6-1, Osijek je svoj europski put nastavio protiv azerbejdžanske Zire.

Ovoga puta bez Ramona Miereza koji je napustio klub, a priliku u napadu je dobio Švicarac Kemal Ademi.

Bez Miereza, nastupio je Matković

Osijek je od prve minute bio bolji, a prvu priliku imao je u 16. minuti kada je Darko Nejašmić nakon slobodnog udarca s pet metara glavom pomašio gol. Deset minuta kasnije ponovo je Nejašmić bio u sjajnoj prilici, ali je pogodio vratnicu.

Daleko bolju igru Osijek je okrunio vodstvom u 38. minuti. Domagoj Bukvić je ukrao loptu, gurnuo u prostor za mladog Matkovića koji je iz prve pucao pogodivši za 1-0.

Duarte tragičar na kraju

U nastavku susreta Osijek je najbliže golu bio u 68. minuti kada je Marko Soldo pucao s ruba kaznenog prostora, ali pored gola.

Gosti su prvi udarac u okvir gol zabilježili u 90. minuti, pucao je Mutsinzi, no Čavlina je bio siguran. Nažalost, četiri minute kasnije Zira je dobila kazneni udarac.

Duarte je srušio Utziga, a sudac je pokazao na bijelu točku. VAR je potvrdio prekršaj, a pogodak za 1-1 zabio je Utzig.

VIDEO Pogledajte kako su braća Sinković iznenadila voditelje Dnevnika Nove TV

VIDEO Sinkovići otkrili što se događalo u završnici utrke: "Mi uopće nismo vidjeli gdje su Englezi"

Debi iz noćne more za bivšeg trenera Hajduka: Slovenci pregazili njegov klub, na rubu je ispadanja!

OSIJEK - Zira 1:1

• Uvod u ovu utakmicu bio je šokantan transfer Ramona Miereza. Najbolji igrač i strijelac Osijeka dobio je ponudu iz Ujedinjenih Arapskih Emirata i ultimativno je zahtijevao da ga klub pusti, navodeći da više ne misli ni trenirati niti igrati za Osijek. Stoga su Mađarima, vlasnicima kluba, ruke bile vezane pa su naredili struci na čelu sa sportskim direktorom Joseom Botom da ga prodaju.
  • Šteta za Osijek zbog naprasnog odlaska argentinskog golgetera jer ždrijeb im se jako otvorio. Prođu li Azerbajdžance, u play-offu ih čeka ciparska Omonia ili mađarski MOL Fehervar, a to u svakom slučaju nisu neprelazni suparnici.
  • ZIRA: Silva, Aliyev, Ruan, Mutsinzi, Djibrilla, Martins Junior, Ibramhili, Hacili, Nuriyev, Ahmatzada, Volkov
  • Klupa Zire: Bayramov, Nazirov, Acka, Isayev, Alicanov, Bayramov, Kuliyev, Zebli, Utzig
  • OSIJEK: Čavlina, Omerović, Jelenić, Mkrtchyan, Pušić, Nejašmić, Jugović, Bukvić, Matković, Ademi
  • Klupa Osijeka: Sajko, Malenica, Duarte, Vrbanac, Kolarik, Cvijanović, Lima, Kewal, Soldo, Farkaš, Mikolčić, Barić
  • 1 Utakmica je počela
  • 9 Martins Junior lomi Omerovića ali pokušaj zaustavlja blok Mkrtchyana
  • 13 Martins Junior je pokušao udarac iz daljine, ali lopta je završila daleko od gola.
  • 16 Prva velika prilika, sjajno ubacivanje Pušića, ali Nejasmić nije uspio zabiti glavom s pet metara.
  • 26 Trese se vratnica! Opet kombinacija Pušić - Nejasmić. Sjajno ubacivanje iz kornera, a Nejasmić pogađa vratnicu.
  • 28 Opasno ubacivanje Zire, na trenutak je Čavlina zalutao, ali igrači azerbajdžanskog kluba nisu uspjeli uputiti udarac prema golu.
  • 38 Sjajno proigravanje Bukvića za Matkovića koji sigurno realizira iz prve za zasluženo vodstvo Osijeka
  • 44 Novo maestralno ubacivanje Pušića iz prekida, ali Jugović se nije snašao.
  • 45 Kraj prvog poluvremena
  • 45 Drugo poluvrijeme je počelo
  • Mkrtchyan se ozlijedio, a Coppitelli će ga zamijeniti s Duarteom
  • 66 Jugović je zamijenjen Soldom
  • 68 Otvorilo se za Solda neposredno nakon što je ušao, ali njegov pokušaj s ruba kaznenog prostora završio je više metara od okvira gola.
  • 70 Soldo je proigran na lijevoj strani kaznenog prostora s više igrača Osijeka koji traže ubačaj u peterac ali lopta mu prelazi preko noge u gol-aut.
  • 77 Skoro katastrofa u obrani Osijeka: Loše povratno dodavanje skoro je uhvatio igrač Zire, ali Čavlina je sjajno anticipirao i uspio izbaciti
  • 80 Lima i Mikolčić zamijenili su Ademija i Pušića
  • 85 Čavlina je dobio žuti karton radi odugovlačenja
  • 90+4 Duarte je srušio Utziga, a sudac je pokazao na bijelu točku. VAR provjerava situaciju.
  • 90+6 Zira je izjednačila. Siguran izvođač kaznenog udarca bio je Utzig.