Manchester City lagano se obračunao s Aston Villom: Iskoristili Arsenalov kiks i primakli se na -3

Manchester City slavio je na domaćem terenu 3:1 protiv Aston Ville u 23. kolu Premier lige.

Riyad Mahrez (Foto:Afp)

U susretu 23. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester City je pobijedio Aston Villu 3:1 smanjivši zaostatak za vodećim Arsenalom na tri boda, no Topnici imaju i utakmicu manje.

Navijači Zadra poslali poruku Borjanu, srpski mediji grme "Bijedna gesta, ovo nije trebalo Hrvatima"

Aktualni engleski prvak je sav posao obavio u prvom poluvremenu postigavši tri gola, a strijelci su bili Rodri (4), Ilkay Gundogan (39) i Riyad Mahrez (45+1-11m).

U nastavku susreta Villa je tek ublažila poraz golom Olliea Watkinsa u 61. minuti.

Pep ispisao povijest

Bila je to 184. pobjeda Pepa Guardiole u 250 ligaških susreta u Premier ligi, što nije uspjelo niti jednom stručnjaku. Iza njega je Jurgen Klopp koji je u prvih 250 susreta na otoku imao 160 pobjeda, Jose Mourinho je imao 158 pobjeda, Alex Ferguson 152., a Arsene Wenger 146.

VIDEO Hrvatska kolonija u Rangersu nastavlja tresti mreže: Čolak strijelac, Barišić asistent

U nedjelju je slavio i Cityjev gradski suparnik, United koji je na gostovanju pobijedio Leeds United 2:0, a oba gola Crveni vragovi su zabili u posljednjih 10 minuta susreta.

Leeds United se dobro držao, domaćin je imao i nekoliko odličnih prilika, no bodove su ipak osvojili gosti.

VIDEO Rijeka upisala treću pobjedu u nizu: Gorica ima sve manje izgleda za ostanak u ligi

ManU je poveo u 80. minuti golom Marcusa Rashforda, da bi slavlje Crvenih vragova potvrdio Alejandro Garnacho u 85. minuti.

Na ljestvici i dalje vodi Arsenal sa 51 bodom, City ima 48, a United 46 bodova.

Aston Villa je na 11. mjestu sa 28 bodova, dok je Leeds United ostao na 17. mjestu, prvom iznad zone ispadanja sa 19 bodova.