Golijada u derbiju kola: Dinamo uvjerljivo vodio, Osijek nije uspio izvesti čudo

U derbiju 21. kola HNL-a vidjeli smo pravi festival golova.

gol expired Foto: DNEVNIK.hr

Dinamo je na Gradskom vrtu pobijedio Osijek 4:2 i stigao do prve ovosezonske pobjede nad Osječanima.

KOMENTAR IVICE MEDE Dinamo čeka Hajduk u šampionskoj formi: Najbolji igrač Modrih nije više Soudani

Dinamo je nakon prvog poluvremena vodio 2:0 golovima El Arabija Hillela Soudanija i Arijana Ademija, a u nastavku su na 4:0 povisili Dani Olmo i svojim drugim golom Ademi. No Osijek se vratio u utakmicu s dva gola u tri minute: u 75. je zabio Eros Grezda, a u 78. Gabrijel Boban.

Dinamo je u tim trenucima "nestao" s terena, ali Osijek nije uspio doći do čuda. Dvije dobre prilike imao je Petar Bočkaj koji je dva puta opasno pucao iz slobodnog udarca, ali jednom je bio malo neprecizan, dok je drugi put dobro obranio Dominik Livaković.

Soudani uništio Osijek u prvom poluvremenu

Modri su poveli u 17. minuti lijepim pogotkom Soudanija. Petar Stojanović je na desnoj strani progirao u prostor Soudanija koji je iz voleja zabio u gornji lijevi kut gola za svoj 12. ligaški pogodak ove sezone.

Alžirski reprezentativac je bio u glavnoj ulozi i kod drugog pogotka Dinama. Sjajno je prošao po desnoj strani, ušao u kazneni prostor te na drugoj vratnici pronašao kapetana Arijana Ademija koji je s pet metara lako zabio loptu u mrežu.

U 50. minuti pri rezultatu 2:0 za Dinamo dogodila se sporna situacija kada je Filip Benković startao na Roberta Mudražiju u kaznenom prostoru, ali sudac se nije oglasio.

Osijekov uragan skoro zakomplicirao utakmicu

Na 3:0 je povisio Olmo u 57. minuti. Mladi Španjolac je ukrao loptu, lijepo se okrenuo prema golu i iskosa sa 15 metara poslao loptu u donji desni kut gola za visokih 3:0. U 68. minuti Ademi je pogodio za 4:0, a do kraja utakmice poraz domaćina ublažili su Grezda u 75. minuti i Boban u 78. minuti.

Rijeka u prvoj utakmici dana nije imala previše problema protiv problemima uzdrmane Istre 1961. Aktualni prvaci Hrvatske slavili su s visokih 4:0.

Osijek - Dinamo

• Osijek: Malenica (G), Barać, Mioč, Ejupi, Lopa, Grezda, Bočkaj, Mudražija, Škorić, Grgić, Hajradinović
  • Dinamo: Livaković (G), Soudani, Doumbia, Ademi, Lecjaks, Olmo, Gavranović, Benković, Moro, Stojanović, Lešković
  • Početne postave:
  • Dinamo je u zimskom prijelaznom roku ostao bez kapetana Domagoja Antolića, stopera Leonarda Sigalija i napadača Angela Henriqueza. Nova lica su Mario Gavranović koji je će početi u prvih 11 i Izet Hajrović koji će čekati priliku s klupe.
  • Osijek su napustili Zoran Lesjak i Andrej Lukić koji je ostvario veliki transfer u portugalsku Bragu. Iz redova zaprešićkog Intera stigao je vratar Krševan Santini, ali danas neće biti u sastavu Osijeka.
  • Dinamo ove sezone još nije pobijedio Osijek. U oba susreta bilo je 1:1, s tim da je u onom drugom na Maksimiru Dinamo tek u 94. minuti došao do boda zahvaljujući golu Henriqueza.
  • Derbi kola je privukao na stadion nešto više od 4000 gledatelja.
  • 1 Počela je utakmica!
  • 6 Prvi opasan napad Osijeka, u dva dodavanja su izbacili desnu stranu obrane Dinama, ali neometani Ejupi nije dobro prihvatio centaršut i potencijalno velika prilika je otišla u vjetar.
  • 7 Livaković je spasio Dinamo! Grezda je išao sam na Livakovića, ali udarac nije bio dovoljno dobar za čuvara mreže Modrih.
  • 15 Dinamo vodi! Soudani je sjajno iz prve pogodio dalji kut gola Malenice, prava majstorija Alžirca u maniri Marca Van Bastena!
  • 17 Soudani je nakon gola mogao asistirati za 2:0, ali u kontri je izabrao lošiju opciju i bit će samo korner za Dinamo.
  • 29 Sam je bio Soudani u 16-ercu, ali iz okreta je loše pucao i praktički dodao loptu Malenici.
  • 31 Dobra prilika, Lecjaks je ušau u kazneni prostor i ubacio na drugu vratnicu, ali Soudani to nije uspio ugurati u gol.
  • 38 Gol za Dinamo! Ademi je zabio nakon što je kontru povukao Soudani i prebacio na drugu stativu, kapetan Dinama je natrčao na loptu i pospremio iza Malenice.
  • 45 Gotovo je prvo poluvrijeme! Dinamo ima uvjerljivu prednost i na dobrom je putu prema prvoj ovosezonskoj pobjedi protiv Osijeka.
  • 46 Počelo je drugo poluvrijeme!
  • 48 Odmah šansa za Dinamo, Ademi je ostavio povratnu loptu, Moro dobro puca s nekih 18 metara, ali lopta ide iznad gola.
  • 50 Traže penal Osječani nakon starta Benkovića, ali sudac se nije oglasio. Dvojbena situacija, čini se da je bilo kontakta, domaći su burno prosvjedovali!
  • 50 Na drugoj strani je Dinamo odmah mogao zabiti, ali Gavranović je bio malo sebičan i propala je velika prilika.
  • 57 3:0! Dani Olmo je zabio, loša reakcija Baraća koji je loše izbio, nakon čega je loše reagirao i Malenica kojem je lopta prešla preko ruku.
  • 64 Dobra prilila za Osijek, Dinamo je izgubio loptu u svojoj polovici, ali udarac Mirka Marića nije bio precizan.
  • 66 Zadnja izmjena Osijeka, ušao je Pušić umjesto Ejupija, ranije su ušli Boban i Marić umjesto Mioča i Lope.
  • 68 4:0 za Dinamo, drugi gol Ademija koji je bio na pravom mjestu nakon što je Gavranović pogodio vratnicu!
  • 70 Dobra prilika za Osijek, ali Barać je nakon kornera pucao pored gola.
  • 71 Dani Olmo izlazi, u igri je debitant Izet Hajrović!
  • 74 Osijek je zabio! Eros Grezda se lijepo riješio Lecjaksa i neobranjivo pogodio za 4:1.
  • 77 Osijek se vraća! Boban je ostao sam pred Livakovićem i prepolovio zaostatak!
  • 78 Mali prekid zbog bakljade.
  • 80 Bočkaj je imao slobodni udarac, svi znamo koliko je to opasno, pucao je sjajno, ali lopta je otišla malo iznad grede!
  • 92 Opet Bočkaj iz slobodnjaka, ovaj put je gađao Livakovićev kut, ali spreman je na to bio vratar Dinama koji sjajno brani!