Četiri gola na startu

Rijeka se lako obračunala s Istrom na Rujevici

Rijeka je pobijedila Istru 4:0 u 21. kolu Prve HNL...

Igrači Rijeke slave pogodak (Photo: Nel Pavletic/PIXSELL)

U susretu 21. kola Prve HNL Rijeka je na Rujevici pobijedila Istru 1961 sa 4:0 (1:0).

Rijeka nije imala previše problema protiv problemima uzdrmane Istre 1961. Domaćin je poveo u 33. minuti golom Jakova Puljića, a ako su postojale ikakve sumnje u ishod, Rijeka ih je otklonila drugim pogotkom na otvaranju drugog poluvremena.

Igrala se 49. minuta kada je Kvržić sjajno proigrao Čolaka, koji je izbio pred gol Istre i pospremio loptu u bliži kut za svoj prvijenac u službenom debiju u bijelom dresu. Navijači nisu dugo trebali čekati na novo slavlje. U 56. minuti Matic Črnic, koji je nekoliko minuta ranije ušao u igru, se riješio pratnje Zgrablića i Halilovića i sjajno pogodio sa 25 metara za 3:0. Utakmicu je zaključio Leonard Zuta prekrasnim pogotkom iz slobodnog udarca u 89. minuti.

Utakmicu je pred 4.000 gledatelja na stadionu Rujevica vodio Bruno Marić iz Daruvara.

Strijelci: 1:0 Puljić (33), 2:0 (49), 3:0 Črnic (56), 4:0 Žuta (89)