VIDEO Italija u golijadi pobijedila Nizozemsku za treće mjesto u Ligi nacija!

Italija je pobijedila Nizozemsku 3:2 u utakmici za broncu u Ligi nacija.

U sjeni velikog finala Hrvatske i Španjolske, Italija je u golijadi protiv Nizozemske 3:2 uzela svoju drugu uzastopnu broncu u Ligi nacija.

Dimarcova bomba za prednost Italije:

Pogotke su za Nizozemce dali Steven Bergwijn (68) i Georginio Wijnaldum (90), a za Talijane Féderico Dimarco (6), Davide Frattesi (20) i Federico Chiesa (72).

Sretan gol Frattesija:

Talijani su obranili broncu u Ligi nacija, svladavši domaćina Nizozemsku, koja se ipak nije oporavila od dramatičnog poraza u polufinalu od Hrvatske.

Bergwijn smanjio prednost:

Iako su izveli naizgled pričuvnu postavu, Talijani su nakon 20 minuta igre vodili s 2-0. U šestoj minuti igrač Intera Dimarco je odapeo bombu s desetak metara iskosa, a nizozemski vratar je bio nemoćan. U 20. minuti Talijani su sretno došli do drugoga gola, šutirao je Verrati, a lopta se sretno odbila do potpuno samog napadača Sassuola Davida Frattesija, koji lako pogađa mrežu.

Chiesa udvostručio prednost Azzurra:

Nadu Nizozemcima donio je pogodak Bergwijna u 68. minuti, kada je igrač Ajaxa lažnjakom izbacio Dimarca i pogodio sami kut. Nizozemci su krenuli po drugi gol, ali su primili treći iz protunapada koji je znalački realizirao Chiesa u 73. minuti.

Novu nadu domaćinu donio je Wijnaldum u 90. minuti, uslijedila je poduži sudački dodatak i opći juriš na gol Talijana, koji su izdržali do samog kraja.

Utješan gol Nizozemske:

U velikom finalu u 20.45 sati igraju Hrvatska i Španjolska.

Službene postave:

VIDEO Pogledajte sve pogotke s uzbudljive golijade Italije i Nizozemske

Nizozemska - Italija 2:3

• Enschede, grad iz kojeg dolazi FC Twente, domaćin je utakmice za treće mjesto. Nizozemska na svom terenu dočekuje Italiju, a ova utakmica jednim i drugima ne znači puno.
  • Domaćini su se nadali kako će ostati do danas u Rotterdamu, no Hrvatska se pobrinula da finale gledaju na TV ekranima.
  • ITALIJA: Donnarumma – Toloi, Acerbi, Buongiorno, Di Marco – Frattesi, Cristante, Verratti – Gnonto, Retegui, Raspadori
  • NIZOZEMSKA: Bijlow – Dumfries, Geertruida, Van Dijk, Ake – Wieffer, De Jong, Simons – Malen, Gakpo, Lang
  • Službeni sastavi:
  • 1 Počinje utakmica na Twenteovom, De Grolsch Veste stadionu. Utakmicu će voditi švedski sudac Glenn Nyberg. Tko će osvojiti utješnu medalju u trećem izdanju Lige nacija vidjet ćemo nakon 90 minuta. Ukoliko i tada rezultat bude izjednačen ići će se na produžeteke i eventualno na jedanaesterce.
  • 2 Talijani suprotno očekivanjima igraju sa četvoricom u posljednjoj liniji. Za sada je u tijeku početno ispipavanje obiju momčadi.
  • 3 Langa je ubacio, ali lako to čisti talijanska obrana.
  • 3 Sada je s druge stane probao Dumfires, no blokirano je to i lopta odlazi u korner
  • 4 Dumfies sada prijeti nakon kornera, ali lopta odlazi preko gola vrata Italije.
  • 5 Loša diagonala Van Djika prema Malenu odlazi u out.
  • 5 Moglo je sada biti opasno za Italiju, Verrati se zaigrao, izgubio loptu, ali ipak su se konsolitirali Talijani.
  • 6 Frattesi je sada ubacio, no sigurni su u nizozemskoj obrani
  • 6 GOOOOOL!!! Dimarco je lijepo pogodio nakon asistencije Raspadorija. Loptu je s lijeve strane ubacio Frattesi, škaricama je pokušao Retegui, no nije pogodio. Ali zato je fenomenalno opalio Dimarco, neobranjivo za Bijlowa.
  • 7 Prvi udarac na gol i odmah je Italija u vodstvu.
  • 10 Nakon primljenog gola opet je posjed lopte uspostavila Nizozemska, ali nedostaje im posljednji pas s kojim bi ugrozili gol Donnarume
  • 11 Dimarco je ponovno opasan. Ovog puta iz ubacivanja s ljeve strane, malo previsoko za Reteguija
  • 12 Prvi grublji start na utakmici. Christante u potencijalnoj kontri zaustavlja Simonsa, ovog puta prošao je bez kartona.
  • 14 Greška sada Dimarca prilikom prijema lopte otvara prigodu Nizozemskoj da zaprijeti iz kornera.
  • 14 Lijep ubačaj Gakpoa, pucao je Van Djik, ali blokirano je to. Nizozemci traže kazneni udraca, ali lopta je Toloija pogodila u leđa i neće biti ništa od toga.
  • 17 Pokušavaju Nizozemci s dugim loptama brzo prijeći na polovicu Italije, ali za sada im to ne polazi za nogom.
  • 18 Italija se čini čvrstom u obrani i pokušava Nizozemce uhvatiti na spavanju preko kontri.
  • 19 Jedno odovaljanje u sredini terena proparalo je vezni red Italije, ali i to je bilo kratkog vijeka jer su se braniči Italije brzo konsolidirali.
  • 20 GOOOOOL!!! Frattesi je strijelac. Dimarco je vratio povratno, u putanju udarca je ušao igrač Nizozemske, lopta sretno dolazi do Frattesija koji je sam pred vratarom i mirno pogađa. Zaleđa sigurno nema, ali bi moglo biti igranje rukom.
  • 22 VAR se oglasio i potvrdio da nema igranja rukom. Gol stoji, Nizozemska je u teškoj poziciji.
  • 24 Verratti je pokušao dubinskom loptom pronaći Reteguija, no bilo je to ipak prejako i loptu je pokupio Bijlow.
  • 25 Langa je bio u dobro situaciji, ali loše primanje lopte ga je koštalo da je vrati Simonsku koji na rubu šesnaesterca loptu primiruje rukom.
  • 26 Gnonto je na desnoj strani ubacio, a Vin Dijk lošte reagira i čisti ubačaj u korner.
  • 27 Dimarco je ubacio iz kornera, a Bijlow je to boksa na drugu strani. Lopta dolazi do Raspadorija on ponovno odigrava za Dimarca koji fantasično tuče, malo preko gola.
  • 28 Čak četvoricu igrača Koeman je poslao na zagrijavanje.
  • 29 Lang se prvi puta malo oslobodio svog čuvara, ubacio, no previsoko je to za Malena koji je bio na drugoj strani.
  • 29 Zbog visoke temerature sudac je prekinuo nakratko utakmicu da se igrači malo okrijepe. Cooling break će trajati koju minutu.
  • 32 Ake je presijeka, Simons se sjurio prema golu Italije, ali u ključnom trenutku se okliznuo. Na kraju je to pokupio Donnaruma
  • 33 Kombinirala je Nizozemska dugo na desnoj strani, potom lopta dolazi do Langa koji je pokušao gurnuti u srce kaznenog prostora, ali nema tamo mjesta za prolaz i lako to otklanjaju braniči Italije.
  • 34 Pao je i prvi žuti karton na utakmici. Dimarco strijelac prvog gola je prvi ušao u bilježnicu suca.
  • 35 Prekršaj u opasnoj zoni Italije. Verrati je srušio Simonsa.
  • 36 S nekih 25 metara pokušao je Lang, ali samo u živi zid.
  • 36 Buongiorno je završio na travi jer je loptu blokirao glavom. Pružit će mu se liječnička pomoć.
  • 37 Ake je sada s lijeve strane jedva uhvatio tešku loptu prije no što je otšla u gol out, ali njegov ubačaj bio je bezopasan.
  • 41 Simons je lijepo pronašao Gakpa, ali igrač Liverpoola loše puca u jako dobro situaciji. Lopta je za malo prošla pored vratnica. Najveća šansa za Nizozemsku na utakmici.
  • 42 Prekršaj nad Langom sa lijeve strane. Biti će prilika za ubačaj za Oranje.
  • 42 Ubacio je Gakpo, no Donnaruma boksa u korner.
  • 43 Gakpo je sada pak s druge strane izveo korner, no sigurna je obrana Italije. Kasnije je ubacio Malen za Van Djika, koji čini prekršaj u naopadu.
  • 44 Malen i Lang za kratko su zamijenili pozicije.
  • 45 Četvri sudac pokazao je da će se još igrati 6 minuta nadoknade.
  • 45+1 Gakpo je ubacio, do lopte je došao Dumfries. Na poslijetku je to izbacila obrana Italije, ali Nizozemci traže kazneni udarac.
  • 45+2 Ništa od želja Nizozemaca, priliku za kontru su imali Talijani, ali Simons je najbrži te vraća loptu u posjed Nizozemske.
  • 45+4 Pred kraj prvog dijela loptu kontrolira vezni red Italije.
  • 45+6 Prvo poluvrijeme je završilo. Italija ima značajnu prednost bez obzira na to što je većim dijelom utakmice Nizozemska bila ta koja je kontrolira posjed lopte.
  • 46 Počinje drugo poluvrijeme utkmice. Nizozemska odma kreće s tri nova igrača u sastavu. Weghorst, Wijnaldum i Bergwijn ulaze u igru, izašli su Malen, Lang i Geertruida.
  • 47 Krenula je Nizozemska odmah u drugu poluvriijeme sa stavom. Gakpo se našao u izglednoj šansi, no opet na kraj Donnaruma izlazi kao pobjednik.
  • 48 Više je to bio brzi izbačaj Gakpa da što prije uputi udarac nakon duge lopte koju je lijepo primio s lijeve strane. Donnaruma je spretno to uhvatio.
  • 49 Dimarco i Reteugi su kombinirali, ankon toga lopta dolazi do Gnonta, no blokirala je to obrana Nizozemske.
  • 50 Simons je poveo jednu kontru, ali Acerbi je preiskusan te je to uspio spriječiti.
  • 51 Opet traže Nizozemci jedanaesterac nakon kornera. Po treći put sudac je ostao nijem na njihove zahtjeve.
  • 51 De Jong je lijepo odigrao na stranu, nakon ubačaja lopta dolazi do Bergwijna koji poteže volej, ali herojski se baca Dimarco i to zaustavlja.
  • 53 Gakpo je pokušao izvana sa nekih 23 metra. Otišlo je to pored gola.
  • 54 Dimarco sada neshvaljivo loptu izbija u vlastiti kazneni prostor, sreća po Talijane da je lopta iznenadila Simonsa koji je loše prima.
  • 56 Dumfries je poveo lijepo loptu po sredini terena, ali od četvorice igrača on je odabra najlošije riješenje pa je i ovaj pokušaj završio u bloku.
  • 58 Gakpo sada radi probleme na lijevom krilu. Njegov ubačaj Talijani su izbacili u korner.
  • 58 Opasna sada šansa. Gakpo je ošto ubacio poluvisoku loptu, no ona je prošla sve igrače.
  • 59 Wieffer je ostavio za Dumfriesa koji puca, ali dostga slabo. Lak je to zadatak za Donnarumu.
  • 62 Priprema Nizozemska još jednu izmjenu. Uskoro će ući još ofenzivni vezni, Koopmeiners.
  • 64 Iz igre izlazi Simons. Baca sve karte u napad Koeman. Koopmeiners stati će odmah iza Weghorsta. Izmjena i kod Italije Gnonto i Raspadori ide van, umjesto njih ulaze Chiesa i Zaniolo.
  • 66 Bergwijn je ubacio s desne strane, lako to hvata Donnaruma.
  • 68 GOOOOL!!! Bergwijn je strijelac. Gakpo je ubacio, lopta dolazi do Bergwijna koji je lijepo rolicom povaljao Dimarca i loptu poslao neobranjivo u drugi kut gola Donnarume.
  • 69 Chiesa je sada probio lijevu desnu stranu Nizozemske obrane, ubacio, no Van Dijk to čisti.
  • 70 Zaniolo je nanizao nekoliko igrača. Pucao, ali i to je blokirano.
  • 71 Probudila se malo Italija nakon primljenog gola.
  • 72 Cristante je sombrerom izbacio svog čuvara, ali udarac lijevom nogom otišao je potpuno krivo, u out.
  • 73 GOOOOOL!!! Chiesa je pogodio.
  • 73 Chiesa je na širokom prostoru prošao Vin Dijka te pogodio u suprotni kut. Čini se kao da Italija može zabiti gol kada god poželi.
  • 74 Spinazzola ulazi umjesto strijelca prvog gola Dimarca.
  • 75 Kao i u prvom dijelu sudac je pozvao igrače na cooling break.
  • 77 Posljednja izmjena kod domaćina. Veerman ulazi, Wiefer izlazi iz igre.
  • 78 Opet prijeti Chiesa. Ovog puta je probao silovito, ali ide to preko gola. Pokazuje da je teška ozljeda koja ga je maknula s nogometnih terena daleko iza njega.
  • 79 Weghorst je ostavio za Veermana, no traljav udarac PSV-ovog veznjaka odlazi u blok.
  • 81 Wijnildum je izborio prekršaj na sredini Talijanskog gola, na nekih 20 metara. Moglo bi biti opasno za goste.
  • 82 Veerman ili Koopmieners.
  • 82 GOOOOL!!! Werghorst je strijelac. Nakon slobodnog udarca lopta dolazi do napadača Manchester Uniteda, ali pitanje je hoće li biti zaleđa.
  • 84 VAR soba odlučila je da je riječ o zaleđu, ništa od gola Nizozemske. Wijnaldum je taj od kojega se odbila lopta prije no što je do nje došao Werghorst.
  • 85 Dvostruka izmjena kod Italije. Pellegrini i Barella ulaze, a iz igre izlaze Verrati i napadač Retegui koji je poptuno odvojen od igre u drugom dijelu.
  • 87 Na travi je ostao ležati Boungiorno, a sudac je odlučio prekinuti igru i time je zaradio salve zvižduka domaćij navijača.
  • 89 GOOOOL!!! Veerman je sjajno pronašao Wijnalduma koji je postigao gol pod prečku nemoćnog Donnarume. Sada sigurno nema zaleđa.
  • 90 Četvrti sudac je produžio utakmicu čak 9 minuta. Igrat će se još dugo dugo za Talijane.
  • 90+1 Žuti karton dobio je Barella zbog ometanja brzog izvođenja prekršaja.
  • 90+2 Donnaruma je loše ispucao, Dumfries je ubacio, ali ovog puta slabo puca Wijnaldum glavom.
  • 90+3 Chiesa je ostavio za Barellu, lopta dolazi do Pellegrinija koji promašuje sto postotnu situaciju. Jako traljav udarac. Ovo bi ih moglo koštati.
  • 90+4 Werghorst sada radi najgore moguće za svoju momčad. Nepotrebno ulazi u sukob sa Acerbijem.
  • 90+5 Prekršaj nad Chiesom na rubu šesnaesterca. Dobra prilika za Italiju za zaključi ovu utakmicu.
  • 90+6 Pellegrini od zida puca preko gola.
  • 90+7 Italija ne žuri i odugovlači maksimalno.
  • 90+8 Svaka lopta sada ide u šesnaesterac Italije, ali tu je vladar Donnaruma koji to kupi.
  • 90+9 Pokušali su sve Nizozemci. Werghorst i Van Dijk osvajaju duele, ali do odbijenih lopti dolaze Talijani.
  • 90+10 Posljedni pokušaj za Nizozemce.
  • 90+10 Ake je osvojio jedan zračni duel, lopta dolazi do Kopmeinersa koji je izborio korner.
  • 90+10 Kraj utakmice! Ništa od posljednjeg kornera za Nizozemku. Italija je osvojila broncu, domaćin Nizozemska posljednjeplasirana je reprezentacija final foura.