Hajduk je osvojio Hrvatski kup pobijedivši u finalu Rijeku 3:1.
Bijeli su na travnjaku vatreno proslavili prvi trofej nakon devet godina posta, a onda se veliko slavlje prenijelo i u utrobu Poljuda.
Igrači Hajduak Josip Vuković, Lukas Grgić, Stipe Biuk i Nikola Katić uletjeli su na press-konferenciju trenera Valdasa Dambrauskasa, zalili ga s pivom te zapjevali: „Večeras je naša fešta.“
Dambrauskas se ustao i pridružio se svojim raspjevanim igračima.
Dambrauskasu je ovo 11. trofej u karijeri. Prije Hajduka osvajao ih je s Rigom, Žalgirisom i Ludogorecom.
„Prije nego što sam došao u Hajduk upoznao sam se s tradicijom i kulturom ovog grada. Podredio sam se ovdašnjim ljudima i uklopio u sredinu. Znam da je Hajduk igrao povijesnu utakmicu s HSV-om te da je Boro Primorac promašio penal. U jednoj od motivacijskih videa igračima smo pokazali posljednji Kup u Jugoslaviji i posljednji kup u Hrvatskoj. Ovu noć i slavlje neću nikad zaboraviti“, kazao je Dambrauaskas na presici.
„Napredovali smo u svim segmentima otkako sam došao. Ako pogledate kako je momčad igrala u finalu, to je Hajduk kakvog želimo gledati. Drugi smo u prvenstvu i osvojili smo Kup. Što možemo bolje u idućoj sezoni? Odgovor je jasan, ali pobjednik je samo jedan. Trofeji su puni krvi, suza i patnje. Svi smo se žrtvovali za ovaj trofej. Istina je da smo plaćeni za ovaj posao, ali puno truda smo uložili“, poručio je trener Hajduk.
Ludnica na splitskoj rivi
This browser does not support the video element.