Ništa od proljeća u Europi: City teško porazio Dinamo, Atalanta ugasila snove

Manchester City je bio je bolji od Dinama, a u osminu finala Lige prvaka ide talijanska Atalanta.

gol expired Foto: DNEVNIK.hr

Dinamo je u posljednjem kolu grupne faze Lige prvaka ispao iz Europe. Manchester City je svladao Modre na Maksimiru s 3:1, dok je Atalanta slavila u gostima kod Šahtara s 3:0 i tako u nevjerojatnom raspletu uspjela izboriti osminu finala Lige prvaka.

Šahtar je bio u sjajnoj situaciji uoči utakmice, ali se mora zadovoljiti 16-inom finala Lige prvaka. Dinamo je na kraju završio kao četvrti u skupini čime je ostao bez novog proljeća u Europi. Na kraju je nakon tri poraza na startu sezone prava zvijezda ove skupine ispala Atalanta.

Dinamo je poveo u 10. minuti golom Danija Olma, no gosti su u nastavku susreta okrenuli rezultat sa četiri pogotka, tri je zabio Brazilac Gabiel Jesus (34, 50, 54), a među strijelce se upisao i Phil Foden (84).

Bjelica ponosan na dečke i ono što je Dinamo napravio u Europi: "Tako je moralo biti"

Dinamo poveo čudesnim golom Olma

Dinamo je odlično otvorio utakmicu i stigao je do prednosti već u 10. minuti fantastičnim pogotkom Danija Olma. S desne strane odlično je ubacio Kadzior, a Olmo iz teške situacije pogodio volej i zabio pod gredu za vodstvo Modrih. Hrvatski prvak je tom trenutku bio u osmini finala jer je u drugom susretu bila 'nula'.

Nažalost, City je izjednačio u 34. minuti i to u situaciji dok su dva igrača Dinama ležala na terenu. No Englezi nisu htjeli izbaciti loptu u aut. Nastavili su s napadom, Mahrez je ubacio u peterac, a Jesus glavom zabio za 1-1. Nakon nesportskog poteza gostiju, igrači Dinama su protestirali i došlo je i do naguravanja, zbog čega je Ademi dobio žuti karton.

Jesus hat-trickom ugasio nadu

Engleski prvak je u 50. minuti okrenuo rezultat, a strijelac je ponovo bio Jesus. Sjajnu predstavu brazilski napadač je okrunio trećim golom u 54. minuti, a do kraja utakmice među strijelce se upisao i Foden.

Porazom od Manchester Cityja, Modri su prekinuli niz bez poraza na stadionu Maksimir koji je trajao 34 utakmice. Posljednji poraz Dinamo je u svom dvorištu upisao od Young Boysa (1-2), 28. kolovoza prošle godine u uzvratnom susretu završne runde kvalifikacija za Ligu prvaka, a potom je nanizao 29 pobjeda i pet remija.

U drugom susretu iz ove skupine Atalanta je u Harkivu pobijedila Šahtar sa 2-0 osvojivši drugo mjesto u skupini. Gosti su poveli u 68. minuti golom Timothyja Castagnea, a na pobjedu gostiju potvrdio je Mario Pašalić u 80. minuti. Do kraja utakmice zabio je i Gosens u petoj minuti nadoknade.

Šahtar je od 77. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Dodo.

Manchester City je na koncu osvojio prvo mjesto sa 14 bodova, Atalanta se probila na drugu poziciju sa sedam bodova, Šahtar je treći sa šest bodova, dok je Dinamo pao na posljednje mjesto s pet bodova.

DINAMO - MANCHESTER CITY 1:4

• Za utakmicu Dinama i Manchester Cityja vlada veliko zanimanje, a ulaznica u slobodnoj prodaji više nema.
  • "Za Dinamo ovo nije izgubljena utakmica. Premda Manchester City ima deset puta veći proračun od Dinama, uz pomoć navijača ovo bi mogla biti neizvjesna utakmica. Problem je za Dinamo što ovisi i o drugoj utakmici u skupini", kazao je Čeferin.
  • "Bila bi fenomenalna stvar kada bi se Dinamo plasirao u osminu finala Lige prvaka. Ne samo za Dinamo kao klub, već i za nogomet u Hrvatskoj. Neće biti lako, Manchester City ima jako dobru momčad, premda ne vjerujem da će igrati u punom sastavu. Velika je razlika u proračunu između ta dva kluba, ali nogomet je zanimljiv upravo zbog toga što se nikada ne zna tko može pobijediti", izjavio je Mijatović, koji se nalazi u Zagrebu kao ambasador kao ambasador Sportskih igara.
  • Stigli su sastavi!
  • Dinamo: Livaković - Stojanović, Dilaver, Ademi, Moubandje - Moro, Gojak - Oršić, Olmo, Kadzior - Petković
  • Man City: Bravo - Cancelo, Otamendi, Garcia, Mendy - Rodri, Gundogan, Foden - Mahrez, Jesus, B. Silva
  • Baš onako kako smo bili i najavljivali, obojica trenera izveli su očekivane sastave za susret posljednjeg kola skupine C Lige prvaka.
  • Eric Garcia na stoperskoj poziciji i Phil Foden u veznom redu dva su Cityjeva tinejdžera koji su dobili priliku zaigrati u prvih 11 u Ligi prvaka.
  • Još jedan mladi stoper, Harwood-Bellis je na klupi. Ali tamo su i De Bruyne i Sterling, dvije najveće zvijezde gostiju. Iz prvih 11 nema ni Walkera i Edersona koji su također na klupi, dok su Aguero, David Silva i Stones dobili poštedu zbog ozljeda.
  • Kod Dinama zbog ozljede Leovca igra Moubandje, a u obrani Ademi će igrati stopera. Podsjetimo, zbog kartona nema Thephilea i Perića pa Bjelica ne može igrati 3-5-2 formaciju.
  • Kadzior i Gojak su također upali u prvih 11 zbog te rošade u sustavu. Modri će zbog toga, ali i situacije u zadnjem kolu morati biti puno ofenzivniji.
  • Prilika za Modre su mladi i neiskusni stoper Garcia, ali i vratar Bravo. City igra bez većine prvotimaca i sigurno da je to dobra šansa.
  • City je osigurao prvo mjesto u skupini, a u Zagreb je stigao nakon domaćeg poraza u gradskom derbiju od Manchester Uniteda (1:2).
  • Zanimljivo, Guardiola se nakon četiri godine vratio u Zagreb. Početkom prosinca 2015. Guardiola je stigao u Zagreb kao trener Bayerna. Bavarci su i prije te utakmice osigurali prvu poziciju, dok je Dinamo bio na posljednjem mjestu.
  • 1 Počela je odlučujuća utakmica na Maksimiru.
  • 4 Dinamo zasad djeluje rastrčano, ali treba biti oprezan, jer City drži loptu.
  • 10 Kakav pogodak Olma! Dinamo vodi protiv Cityja! Kadzior je ubacio s desne strane u 16-erac, a Olmo volejem iz prve zakucao loptu pod prečku.
  • 15 Mendy je ubacio s lijeve strane, a obrana Dinama očistila opasnost ispred gola.
  • 19 Gundogan je pucao malo izvan 16-erca, a Livaković se ispružio i sjajno obranio.
  • 25 Dinamo je sad imao priliku iz kontre, ali Moro je u situaciji 3-2 odigrao pogrešno dodavanje.
  • 29 Olmo se sjurio u kontru nakon sjajnog proigravanja glavom Petkovića i pucao s 20-ak metara iznad gola.
  • 30 Oršić je pucao glavom s osam metara nakon ubačaja s desne strane, ali Bravo je to obranio.
  • 34 City je izjednačio! Mahrez je ubacio s desne strane, a Jesus bio najviši u skoku i glavom iz blizine pospremio u mrežu u trenucima dok su dva igrača Dinama ležala na travnjaku.
  • 42 Nakon izjednačujućeg gola, malo je narasla nervoza na terenu.
  • Poluvrijeme - Dinamo ima pozitivan rezultat nakon prvih 45 minuta i majstorije Olma, ali nema željeno vodstvo.
  • 46 Krenulo je drugo poluvrijeme.
  • 48 Foden je pucao s oko 30 metara, ali lopta je otišla visoko iznad gola.
  • 50 Manchester City je preokrenuo u Zagrebu. Jesus je kombinirao s Fodenom pa povaljao braniča Dinama i pospremio loptu u suprotni vratarev kut.
  • 55 Hat-trick Gabriela Jesusa! Mendy je sjajno ubacio s lijeve strane, a Jesus podmetnuo nogu za 3:1 Cityja.
  • 58 Joao Cancelo je pucao s ruba šesnaesterca, ali je lopta prošla malo iznad prečke. Malo je falilo da se upiše u listu strijelaca.
  • 63 Opet je City bio blizu pogotka. Mendy je ubacio s lijeve strane, a Jesus pucao glavom malo iznad gola.
  • 66 Loše vijesti iz Ukrajine. Atalanta je povela protiv Šahtara pogotkom Castagnea i trenutno je Dinamo na četvrtom mjestu u skupini.
  • 77 Ubačaj na prvu vratnicu prema Olmu, ali Španjolac ovaj put nije uspio zahvatiti loptu i propao je napad Dinama.
  • 80 Pašalić je zabio za 2:0 u Ukrajini i sad je sve jasno - Atalanta je nakon tri uzastopna poraza izborila osminu finala Lige prvaka.
  • 84 4:1 za Manchester City! Bernardo Silva je lijepo vratio u peterac, a Foden postavio nogu i zabio svoj drugi pogodak ove sezone u Ligi prvaka.
  • 88 Olmo je dobro prošao po lijevoj strani, ušao u 16-erac i gađao suprotni vratarev kut, ali samo korner za Dinamo.
  • Kraj - Dinamo se oprostio od Europe porazom protiv Cityja.