Odigrana prva utakmica s VAR-om u povijesti HNL-a

Sudac Bebek nije koristio VAR koji je prvi put bio prisutan na utakmici HNL-a.

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

U susretu 20. kola, kojim je počeo proljetni dio Prve HNL, nogometaši Intera u petak su na domaćem terenu protiv Istre 1961 slavili s 2:0 (2:0), a ujedno prvi puta je u prvoligaškom nogometu prisutna bila VAR tehnologija (video pomoć sucima).

Domaćini su poveli u 11. minuti lijepim golom 19-godišnjeg napadača Josipa Mitrovića. Drugi pogodak pao je u 26. minuti, kada je ubačaj u kazneni prostor branič Istre Petar Bosančić glavom poslao u vlastitu mrežu.

Najvažniji transferi posljednjeg dana prijelaznog roka: Dva Hrvata promijenila klub

Bio je to treći ovosezonski prvenstveni susret ova dva kluba i prva pobjeda Intera. Na startu prvenstva u Zaprešiću slavila je Istra (2:0), a početkom listopada u Puli je bilo 2:2.

Utakmicu je sudio Ivan Bebek iz Rijeke koji ipak nije koristio VAR.