Barcelona izbacila Napoli: Rakitić asistirao i skrivio penal, čudesan gol Messija

Napoli je pružio hrabar otpor, ali razlika u kvaliteti bila je prevelika.

gol expired Foto: DNEVNIK.hr

Nogometaši Barcelone nastauvili su niz započet 2008. i po 13. put zaredom plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka pobijedivši Napoli s 3:1 (3:1) u uzvratnoj utakmici osmine finala odigranoj u subotu na Camp Nou.

Katalonci su poveli u 10. minuti pogotkom Clementa Lengleta nakon ubačaja iz kuta Ivana Rakitića. Na 2:0 povisio je Leo Messi u 23. minuti, a na njemu je skrivljen i kazneni udarac koji je u prvoj minuti sučevog dodatka u vodstvo 3:0 pretvorio Luis Suarez.

Napoli je u petoj minuti sučevog dodatka u prvom dijelu smanjio zaostatak iz kaznenog udarca dosuđenog zbog Rakitićevog prekršaja nad Driesom Mertensom. Precizan izvođač bio je Lorenzo Insigne.

Perišić zabio, Bayern pomeo Chelsea i u četvrtfinalu Lige prvaka ide na Barcelonu

Barcelona će već za šest dana, 14. kolovoza, pokušati izboriti mjesto u polufinalu Lige prvaka, a suparnik Kataloncima je njemački prvak Bayern koji je izbacio Chelsea.

Barcelona je s prve utakmice odigrane u Napulju prije pet mjeseci donijela aktivnih 1:1 te joj je i dvoboj bez pogodaka donosio plasman u polufinale. No, već u 10. minuti je domaća momčad došla do prednosti.

Udarac iz kuta izveo je hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić i ubacio na vrh peterca, gdje se usamljen našao Francuz Clement Lenglet i glavom poslao loptu u mrežu.

U 23. minuti Barcelona je udvostručila vodstvo. Messi se po desnoj strani probio kroz trojicu gostujućih igrača, posrnuo, digao se, ušao u kazneni prostor i preciznim udarcem pogodio suprotni kut.

Mihaljević umalo srušio svoj ovogodišnji rekord, Marko Čeko dvostruki prvak Hrvatske

Samo sedam minuta poslije Messi je ponovno zatresao mrežu, ali je na signalizaciju iz VAR sobe Čakir poništio pogodak zbog Messijevog igranja rukom.

Ipak, domaća momčad je došla do trećeg pogotka u prvom poluvremenu i ponovno je u glavnoj ulozi bio Leo Messi. Neoprezni Koulibaly nije osjetio brzi dolazak kapetana Barcelone s leđa, što je Messi iskoristio, ubacio se ispred Napolijeva stopera i prvi bio na lopti.

Koulibaly je zamahnuo i svom snagom potegnuo po Messijevoj nozi misleći da će izbiti loptu. Na njegovu nesreću, sve se to dogodilo unutar kaznenog prostora.

Messiju je dugo ukazivana pomoć, ali se vratio u igru, a siguran realizator kaznenog udarca bio je Luis Suarez.

Stara se još igra, a već je započela nova sezona Lige prvaka: Klub s Kosova slavi!

Nadu Napoliju u eventualni preokret vratio je Lorenzo Insigne u petoj minuti sučevog dodatka, kad je iz kaznenog udarca smanjio Barceloninu prednost na 3:1. Krivac za jedanaesterac bio je Ivan Rakitić, koji je u kaznenom prostoru startao na Driesa Mertensa, a Čakir je bez zadrške prosudio da je to bio prekršaj za kazneni udarac.

U manje sadržajnom drugom poluvremenu Barcelona se više trudila zadržati prednost stečenu u prvom dijelu, a Napoli je u nekoliko navrata opasno zaprijetio, no mreža domaće momčadi ostala je netaknuta.

Barcelona - Napoli 3:1

• Napoli: Ospina - Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Mario Rui - Demme, Fabian Ruiz, Zielinski - Callejon, Insigne, Mertens
  • Barcelona: Ter Stegen - Semedo, Pique, Lenglet, Jordi Alba - Sergi Roberto, Rakitić, De Jong - Griezmann, Messi, Suarez
  • POČETNE POSTAVE:
  • Najveći izostanci u Barceloni su Busquets i Vidal, pa će vezni red biti poprilično neobičan - Rakitić, oporavljeni Frenkie de Jong i Sergi Roberto, Barcin švicarski nož kojeg često gledamo i na bočnim pozicijama, a koji je dobio šansu ispred Riquija Puiga. Busquetsovu središnju ulogu trebao bi preuzeti Rakitić, vidjet ćemo kako će se snaći.
  • U prvoj utakmici bilo je 1:1. Za Barcelonu je zabio Griezmann, bio je to njihov jedini udarac u okvir gola.
  • 1 Počela je utakmica!
  • 2 Vratnica je spasila Barcu! Mertens je pucao iz voleja i pogodio okvir gola.
  • 10 GOOOOL! Lenglet je zabio nakon kornera, ubacio je Ivan Rakitić!
  • 14 Pucao je Rakitić izvana, jako ali neprecizno.
  • 23 GOOOOOL! Što je sada izveo Messi! Provukao se kroz nekoliko igrača Napolija i sjajno pogodio u sam kut!
  • 24 Ivan Perišić je zabio za Bayern! Rezultat u Münchenu je 2:0. Za vodstvo Bavaraca zabio je Lewandowski, pa je asistirao Perišiću za povećanje vodstva.
  • 30 GOOOOL! Opet je zabio Messi! De Jong je lijepo asistirao vanjskim dijelom kopačke, Messi je primio na prsa i zabio iz blizine.
  • 33 Ipak ništa od gola, Messi je igrao rukom!
  • 43 Koulibaly je pokosio Messija koji mu se ubacio kada je htio ispucati. Traje provjera VAR-a. Messi leži, mogao bi ovo biti penal.
  • 44 Penal za Barcu!
  • 45+ GOOOOL! Suarez je zabio iz penala!
  • 45+ Messi još uvijek malo šepa, bio je to nenamjeran, ali žestok udarac Koulibalyja.
  • 45+ Penal za Napoli! Rakitić je srušio Mertensa!
  • 45+ GOOOOOL! Insigne je zabio!
  • 45+ Gotovo je prvo poluvrijeme!
  • Čak četiri gola u prvih 50-ak minuta, na koliko se odužilo zbog VAR-a. Napoli je još u igri nakon gola Insignea uoči odmora, ali Barcelona ipak ima velika dva gola prednosti.
  • 46 Počeo je nastavak!
  • 60 Dinamična utakmica u nastavku, Napoli ide po gol, Barca čeka priliku da riješi utakmicu.
  • 70 Insigne je lijepo ubacio, ali Lozano nije najbolje pucao.
  • 81 Milik je zabio, ali ipak je bilo zaleđe. Spasila se Barca.
  • 86 Lozano je pogodio vratnicu iz teške situacije, lopta se sretno odbila igračima Barcelone.
  • 90+ Gotova je utakmica!

BARCELONA - NAPOLI 3:1 (3:1)

Strijelci: 1:0 Lenglet (10), 2:0 Messi (23), 3:0 L. Suarez (45+1), 3:1 Insigne (45+5)

BARCELONA: Ter Stegen - Semedo, Pique, Lenglet, Alba - Sergi Roberto, Rakitić, De Jong - Griezmann (od 84. Monchu Ramon), L. Suarez (od 90+2. Junior), Messi

NAPOLI: Ospina - Di Lorenzo, Koulibaly, Manolas, Mario Rui - Demme (od 46. Lobotka), Ruiz (od 79. Elmas), Zielinski (od 70. Lozano) - Insigne (od 79. Milik), Mertens, Callejon (od 70. Politano)