Bayern potvrdio četvrtfinale Lige prvaka: Choupo-Moting načeo PSG, Gnabry ga završio

Bayern je i u uzvratu slavio 2:0 protiv PSG-a te se plasirao među osam najboljih momčadi Lige prvaka.

Bayern - PSG Foto: Afp

Nogometaši Bayerna plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su drugi put bili bolji od PSG-a, u uzvratu, na svojoj Allianz Areni, Bayern je slavio 2-0.

Bayern se tako s ukupnih 3-0 plasirao među osam najboljih momčadi, a strijelci su u uzvratu bili Kamerunac Eric Choupo-Moting u 61. te Serge Gnabry u 89. minuti.

Drugi put u dva dana utakmica Lige prvaka u Londonu kasnila je deset minuta

PSG bolje otvorio

U utakmicu su bolje ušli gosti iz Pariza koje je i rezultat iz prve utakmice (0-1) tjerao na više rizika u igri. Mbappe je bio, kao i inače, rastrčan i stalna opasnost za domaću momčad, ali vrlo dobro je tijekom prvih 45 minuta odigrao Lionel Messi koji je konstantno tražio loptu, puno sudjelovao u igri te također mučio Bayern.

Prvu veliku šansu na utakmici PSG je imao u 25. minuti kada je Messi pred suparničkim vratima, u gužvi, nekoliko puta pokušao progurati loptu u mrežu, ali to su spriječili De Ligt i vratar Sommer. Sedam minuta kasnije zaprijetio je Bayern, po prvi puta na utakmici, ali je Donnarumma obranio dobar udarac Musiale.

Bili su europski hit jeseni, a sad su se nakon katastrofe riješili već drugog trenera u sezoni

Inicijativa i bolja igra PSG-a mogla je biti nagrađena u 38. minuti kada je nepotrebno pred svojim vratima petljao Sommer. Lopta je došla do Vitinhe koji je s ruba šesnaesterca pucao na prazna vrata, ali odnekud se pojavio De Ligt i spasio siguran pogodak izbivanjem lopte s gol linije.

Otvoreni nastavak iskoristili Bavarci

U nastavku se utakmica potpuno otvorila jer osim napada PSG-a počeo je na pravi način uzvraćati i domaćin. Bayern je postigao pogodak u 52. minuti. Glavom je zabio Choupo-Moting, ali je gol poništen zbog zaleđa.

VIDEO Kovačić oduševio Engleze, a svi izdvajaju jedan detalj: Izigrao je Modrićeva nasljednika

No, kada se vodstvo Bavaraca nije dogodilo tada jest u 61. minuti. Strijelac je bio isti, Choupo-Moting nakon što je Verratti pogriješio, a Goretzka asistirao za tadašnja dva gola prednosti Bayerna.

Parižani su tada krenuli svim silama po mogući preokret, ali je isto tako domaći sastav automatski dobivao ogromni prostor u kontranapadima.

U 65. i 82. minuti dvije vrlo dobre šanse imao je Sergio Ramos koji je Bayernu prijetio udarcima glavom. No, u prvom slučaju odlično je intervenirao Sommer, dok je u potonjem slučaju Španjolac pucao pored vratnice.

Borussia sipa gnjev nakon ispadanja iz Lige prvaka: "Svi su vidjeli što je napravio"

U takvom ritmu je utakmica trajala do kraja. PSG je pokušavao doći do izjednačenja čime bi se ovaj uzvrat nanovo zakomplicirao, ali su Bavarci relativno mirno odbijali napade i potom u 89. minuti definitivno riješili sve dvojbe, Gnabry je tada u kontranapadu pogodio za konačnih 2-0.

Cijelu utakmicu i to dosta dobro za Bayern je odigrao hrvatski reprezentativac Josip Stanišić.

Liga prvaka, osmina finala (uzvratna utakmica):

Bayern - PSG 2-0 (Choupo-Moting 61, Gnabry 89); prva utakmica 1-0

BAYERN - PSG 2:0

• Od 21 sat nogometaši Bayerna i PSG-a igraju uzvratnu utakmicu osmine finala Lige prvaka.
  • Bayern je iz uvodne utakmice donio prednost 1:0, a strijelac jedinog gola bio je Parižanin Kingsley Coman.
  • PSG: Donnarumma – Hakimi, Ramos, Marquinhos, Mendes – Verratti, Ruiz, Danilo, Vitinha – Messi, Mbappe
  • Bayern: Sommer – Stanišić, Upamecano, De Ligt, Davies – Kimmich, Goretzka – Muller, Musiala, Coman – Choupo-Moting
  • 1 Krenula je utakmica u Munchenu.
  • 3 Mbappe je već pobjegao obrani Bavaraca, ali Sommer lagano kupi njegov centaršut.
  • 8 Musiala je vukao loptu i imao nekoliko rješenja, ali komplicirao je i PSG je uzeo loptu.
  • 11 Hakimi je ostao sam na desnoj strani pa, vjerojatno, pokušao centrirati, ali zamalo je iznenadio Sommera. Ipak, bez promjene rezultata.
  • 13 Igrači PSG-a često odmah traže Mbappea dugim loptama, jednu takvu loptu Fabiana Ruiza presjekao je Josip Stanišić.
  • 14 Mbappe je ubacio loptu u praznu mrežu, ali njegov prijašnji kontakt sa Sommerom sudac je okarakterizirao kao prekršaj.
  • 17 Poslije dugo konkretan udarac, opalio je Goretzka, ali Donnarumma je bio spreman i lovi živu loptu.
  • 25 Najbolja prilika na utakmici! Nuno Mendes je sve pripremio za Messija, ali Argentinac je najprije opalio u blok pa pokušao još dvaput s poda, ali Sommer kupi loptu.
  • 32 Musiala se oslobodio na pet metara od gola i silovito pucao, ali Donnarumma sjajno brani.
  • 36 Marqiunhos zbog ozljede napušta igru, za PSG ulazi Mukiele.
  • 39 Sommer se poigravao i zamalo je stigla kazna, ali De Ligt čisti loptu s gol crte i spriječava iznenađenje.
  • 40 Alphonso Davies zaljuljao je obranu PSG-a po lijevoj strani, ali njegovo ubacivanje pred gol očistio je Mukiele.
  • 45 Igrat će se još dvije minute sučevog dodatka.
  • 45+2 Kraj prvog dijela.
  • 46 Krenulo je drugo poluvrijeme.
  • 46 PSG je ponovo morao mijenjati, nakon što je morao ući usred utakmice Mukiele je ostao u svlačionici, u igri je Bitshiabu.
  • 50 Gužva pred golom PSG-a, Choupo-Moting je pao u šesnaestercu i tražio penal, ali sudac je ostao nijem. U nastavku akcije Bavarci su ponovo pucali po golu, ali pogodili upravo Kamerunca koji je ostao iza leđa obrane.
  • 52 Choupo Moting se naklonio na jedan centaršut i svladao Donnarummu, ali gol je poništen zbog zaleđa.
  • 61 GOOOL za Bayern! Kakva pogreška gostiju, Verratti je prodao loptu, ona je došla do Choupo-Motinga koji pogađa praznu mrežu.
  • 65 Ramos je skočio koliko je dug i širok, sjajno pucao glavom, ali još bolja obrana Sommera.
  • 68 Ide van Bayernov strijelac Choupo-Moting, u igru je ušao Sane.
  • 70 Bavarci su imali opasnu kontru dva na jedan, ali obrana PSG-a se stigla vratiti i očistila u korner.
  • 75 Coman je pobjegao nakratko obrani PSG-a, pokušao sam, ali pucao je pokraj gola.
  • 76 Izašao je Fabian Ruiz, u igri je od danas 17-godišnji Zaire-Emery.
  • 82 Ekitike je ušao u igru umjesto Vitinhe, a umjesto Mendesa ušao je Bernat u redovima PSG-a.
  • 82 Mijenja i Bayern, Musiala izlazi, a ulazi Sadio Mane.
  • 82 Ramos ponovo prijeti nakon kornera, njegov udarac glavom otišao je pored vratnice.
  • 86 Cancelo i Gnabry su ušli za Bayern, izašli su Coman i Muller.
  • 90 GOOOOL! Bavarci su nanizali nekoliko kontranapada poslije uvodnog gola i konačno jedan zabili. Cancelo je pronašao Gnabryja, a ovaj pogodio za 2:0.
  • 90 Igrat će se još pet minuta sudačke nadoknade.
  • 90+3 Pao je još jedan gol u Donnarumminu mrežu, ali Mane ga je zabio iz zaleđa.
  • 90+5 Kraj! Bayern je i uzvratu pobijedio PSG i potvrdio plasman među osam najboljih u Ligi prvaka.