Partizan pregazio Cibonu na startu nove sezone ABA lige, Split bez šansi u Podgorici

Košarkaši Cibone poraženi su od Partizana u Zagrebu s uvjerljivih 105-81

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

Košarkaši Cibone odigrali su prvu utakmicu u novoj sezoni regionalne ABA lige te je Partizan slavio u Zagrebu s uvjerljivih 105-81 (25-26, 33-15, 24-19, 23-21).

Cibona je odlično odigrala prvu četvrtinu koju je dobila 26-25, a tijekom uvodnih deset minuta imala je i vodstvo od sedam poena razlike. Posebno treba istaknuti odličnu rolu Kapuste na startu utakmice koji je sjajno razigrao momčad sa sedam asistencija.

Ima 21 godinu, igrao je za Real Madrid, a sad je u velikoj dilemi - Hrvatska ili Srbija

U uvodnih 10-15 minuta Partizan je stalno lovio zaostatak, a u kontaktu ga je držao odličan šut za tri poena (pet od šest pogođenih uvodnih trica) te Punter koji je pogodio baš sve u uvodnom dijelu susreta. Partizan je žestoko odigrao kraj poluvremena. Poveo je i na odmor otišao s velikih 58-41 čime je pitanje pobjednika bilo riješeno.

Ljubičić i Mazalin najbolji kod Cibone

Kod Cibone su najbolji bili Krešimir Ljubičić s 19 poena te Lovro Mazalin koji je ubacio 10 poena uz pet skokova. Kapusta je dvoboj okončao s čak 15 asistencija. Kod Partizana po 14 poena su ubacili Punter, Vukčević i Trifunović.

VIDEO Aco Petrović krenuo u spas hrvatske košarke, četiri potencijalna izbornika za sada se zahvalili

U nastavku nedjelje prvu će utakmicu u ABA ligi odigrati Split koji u Podgorici gostuje kod Budućnosti.

Ranije su odličnu premijeru u novoj sezoni odradili košarkaši Zadra koji su na domaćem terenu svladali crnogorski Studentski centar 96-67.

Split bez šansi u Podgorici

Košarkaši Splita nisu imali šanse na otvaranju nove sezone regionalne ABA lige, Budućnost je u Podgorici slavila s 94-59 premda je hrvatska momčad imala rezultatski kontakt na poluvremenu.

Splićani su se odlično držali tijekom prvog dijela iako je Budućnost ogled otvorila s 11-0. No, na kraju prve četvrtine Split je imao tek zaostatak od šest poena (17-23), a na poluvremenu i manji (41-46). No, kobna je bila treća četvrtina u kojoj je Split napadački bio posve nemoćan. Postigao je samo šest poena, a primio 24 i time je dvoboj bio riješen.

Shannon Shorter je bio najbolji igrač Splita s 19 poena, četiri skoka i tri ukradene lopte. Nikola Đogo je dodao 13 koševa. U pobjedničkom sastavu najbolji je strijelac bio Cameron Reynolds sa 16 poena uz 4-7 za tricu. Igor Drobnjak je dodao 14 poena.