Hrvatska reprezentacija

Svi su se pitali gdje je Modrić nakon utakmice, a onda se pojavio i nasmijao novinare: ''Nisam još završio''

Kapetan Luka Modrić komentirao je pobjedu Hrvatske protiv Škotske.

Hrvatska nogometna reprezentacija upisala je drugu pobjedu u skupini 1 elitne Lige nacija, u trećem kolu je na maksimirskom stadionu pobijedila Škotsku 2:1 (1:1).

Škotska je povela u 32. minuti golom Ryana Christiea, ali je samo tri minute kasnije izjednačio Igor Matanović, što je bio njegov premijerni pogodak u dresu hrvatske reprezentacije. Potpuni preokret se dogodio u 70. minuti kada je Andrej Kramarić zabio za 2:1.

Nakon susreta pred kamere Nove TV stao je kapetan Luka Modrić, ali prvo je morao odraditi doping test.

''Teška utakmica, Škoti su pokazali opet da nisu lagan protivnik, da su tvrd orah. Mislim da smo dobro ušli u utakmicu, a onda poslije do kraja poluvremena usporeni. Hvala Bogu, brzo smo izjednačili. Drugo poluvrijeme je bilo dosta dobro, zadnjih 10-ak minuta smo se bezveze povukli i dopustili im da nam stvore neke šanse. Pogotovo ta zadnja, bilo je dosta konfuzije. Bilo je dosta dobrih stvari, ali bilo je i stvari koje moramo poboljšati. Vidjet ćemo gdje se griješilo, što moramo bolje. Sve u svemu, bitna tri boda'', kazao je na početku.

Danas je bilo izmjena u veznom redu.

''Je, nedostajao nam je dosta Mateo. Dečki su napravili dobar posao, ali opet, Mateo je u vrhunskoj formi i sigurno nam je nedostajao. Ponavljam, najbitnija su tri boda.''

Možemo se nadati i direktnom plasmanu na Final four Lige nacija.

''Ne treba ići toliko daleko, ali sigurno da idemo u Poljsku po tri boda. To bi bilo fenomenalno, onda ćemo vidjeti za studeni, sada nam je bitna samo Poljska. Mislim da možemo ponoviti izdanje iz Osijeka.''

Perišić je bio jako dobar, što kažete na njegovu predstavu?

''Zna se tko je Perija i što donosi našoj reprezentaciji. Jako je opasan. Nisam sumnjao u njega. Nije pozicija na kojoj smo ga naviknuli gledati, ali bio je iznimno važan.''

Matanovićev prvijenac?

''Iznimno mi je drago zbog Igora, ali i zbog Kramarića. On je uvijek tu, šulja se, samo neka tako nastavi'', zaključio je Luka.

Sažetak utakmice Hrvatska - Škotska

Portugal je pobijedio Poljsku: Evo što to znači za Vatrene

Mediji iz susjedstva raspisali se o drami na Maksimiru: "Hrvati nikako da nauče"

Izbornik Škotske ogorčen nakon poraza od Hrvatske: "Zaslužili smo bod, ali ovo je nogomet"