sve je jasno

Portugal je pobijedio Poljsku: Evo što to znači za Vatrene

Ta pobjeda Portugala dosta znači i Hrvatskoj.

Robert Lewndowski i Cristiano Ronaldo (Foto: Cristiano Ronaldo)

Nogometaši Portugala upisali su važnu pobjedu u Ligi nacija na gostovanju kod Poljske 3:1.

Portugal je tom pobjedom osigurao plaman u četvrtfinale Lige nacija. Golove za Portugalce zabili su Cristiano Ronaldo i Bernardo Silva, a za domaćine Zielinski.

Portugalci sada lakše dišu pred utakmice protiv Poljske na domaćem terenu i protiv Hrvatske u Splitu.

Ta pobjeda Portugala dosta znači i Hrvatskoj. Ako Vatreni pobijede Poljsku u gostima, također će osigurati plasman među osam najboljih dva kola prije kraja.

Brzo i kreativno odigrao je Portugal, a poveo je u 26. minuti nakon lijepe akcije. Bruno Fernandes je glavom spustio loptu za Bernarda Silvu koji je iz trka, iz prve, opalio poluvolej i pogodio domaću mrežu. Na 2-0 Portugal je povećao u 37. minuti. Poljsku obranu je tada probio Rafael Leao koji je pogodio vratnicu. Lopta se odbila do Cristiana Ronalda koji je bio na pravom mjestu te je pogodio za 2-0.

Bio je to njegov 215. nastup za Portugal i 133. pogodak.

Otvoreno se igralo i u nastavku ogleda. Obje su reprezentacije nizale prilike, a domaćin je smanjio u 78. minuti kada je lijepo pod gredu pogodio Zielinski. Poljaci do iznenađujućeg preokreta nisu stigli, već je Bednarek u 88. minuti pogodio vlastitu mrežu za konačnu 3-1 pobjedu Portugala.

Četvrtfinale u ožujku

U dvobojima protiv Škotske i Portugala Vatreni će tražiti prvo mjesto skupine koje znači da će dobiti ''lakšeg'' protivnika u četvrtfinalu.

Ako Vatreni osiguraju plasman među osam, prvu utakmicu će igrati 20. ožujka, a uzvrat pet dana kasnije.

Završni turnir četiri najbolje reprezentacije igra se od 4. do 8. lipnja 2025. godine. Domaćin turnira će naknadno biti poznat.

Tablice omogućuje Sofascore

Dominik Livaković VIDEO Mnogi su u prijenosu primijetili što je Livaković napravio nakon utakmice protiv Škotske divider

Zlatko Dalić Dalić nikad otvoreniji: "Malo sam razočaran. Zadovoljan sam pobjedom, ali nisam presretan igrom" divider

Luka Modrić VIDEO Taman se utakmica trebala nastaviti, a onda su svi na Maksimiru uzeli telefone u ruke divider