Hrvatska reprezentacija

Dalić otkrio kako je u svlačionici i koji je bio plan: ''Bili smo spori i tromi, ali sve je u našim rukama''

Izbornik Dalić prokomentirao je utakmicu Hrvatske i Albanije.

Zlatko Dalić (Foto:Marko Lukunic/Pixsell)

Nogometaši hrvatske reprezentacije remizirali su 2:2 s Albanijom u drugom kolu skupine B Eura.

Nakon uzbudljivih 90 minuta, svakome po bod, Albanci su bili bolji prvo poluvrijeme, Vatreni drugo, a puno više o raspletu skupine znati ćemo nakon sutrašnje utakmice Španjolske i Italije.

Nakon utakmice izbornik Zlatko Dalić stao je pred kamere HRT-a.

''Nije lako, teška utakmica, dva različita poluvremena. Zaista smo sve dali da povedemo i dobijemo taj nezgodan gol. Važno je da smo u igri, sve je u našim rukama. Drugo poluvrijeme ohrabruje, u prvom smo bili jako loši. Idemo s Italijom, pobjeda nas vodi dalje'', rekao je na početku pa objasnio promjene u početnom sastavu:

FOTO Luka Modrić je sjeo na teren i tugovao, a onda mu je prišla zvijezda Intera

''Htjeli smo preko bokova imati više proboja. Sporo smo okretali stranu u prvom poluvremenu, to je bila neka naša ideja. S Petkovićem u špici smo htjeli imati više kontrole i da Bruno primiruje lopte.''

''Prvo poluvrijeme je bilo sporo i tromo, previše dodavanja, spori smo bili. Drugo poluvrijeme je bilo bolje, jednostavno smo bili prespori u prvom dijelu. Imali smo dosta problema u defanzivnom dijelu.''

Bilo je dosta kredita i igre na staru slavu: Dalić treba dati šansu mladim snagama!

Atmosfera u svlačionici?

''Hvala navijačima, bili su sjajni, nosili su nas. Teško je kad primiš gol u zadnjoj minuti, ali kad pogledaš oba poluvremena, ovo je realna slika. Idemo se dići spremit za Italiju i napravit ćemo sve da prođemo dalje.''

Je li bio problem pristupa?

''Nije to pristup, svi smo mi htjeli. Protivnik da gol i zatvore se. Nitko nije imao loš pristup, jednostavno nije išlo, presporo i pretromo. Pokidali smo se da se vratimo, ali opet primimo taj gol. Žao mi je za tih zadnjih pet minuta'', zaključio je Dalić.

Evo što treba Hrvatskoj za osminu finala, sve je kristalno jasno!