Hat-trick Ronalda

Real zgazio Galatasaray, veliko iznenađenje u Kopenhagenu!

Real Madrid pobijedio je Galatasaray sa 6:1 u Istanbulu, dok je Juventus iznenađujuće remizirao 1:1 u Kopenhagenu...

Nogometaši madridskog Reala trijumfalno su započeli nastup u novoj sezoni Lige prvaka. Na startu skupine B, torpedirali su Galatasaray u Istanbulu sa 6-1. Cristiano Ronaldo bio je trostruki strijelac.

Galatasaray - Real Madrid 1:6

København – Juventus 1:1

Ono najlošije za ''kraljevski klub'' dogodilo se u početnoj fazi utakmice. Iker Casillas morao je zbog ozljede rebara napustiti gol madridskog sastava već nakon 14 minuta igre. Zapravo ga je ozlijedio njegov suigrač Sergio Ramos dok je Casillas hvatao jednu loptu. Zamijenio ga je Diego Lopez, inače standardni golman Real Madrida u prvenstvenim utakmicama.

Gosti su poveli u 33. minuti. Isco je iskoristio lošu reakciju domaće obrane, te je niskim preciznim udarcem u kut uhvatio Musleru na krivoj nozi.

U 54. minuti, Angel Di Maria iskoristio je veliku pogrešku obrane Galatasaraya i gurnuo loptu prema Karimu Benzemi koji je u situaciji ''1 na 1'' rutinski svladao domaćeg vratara.

Cristiano Ronaldo zabio je prvi od svoja tri pogotka u 63. minuti u dugačkoj akciji gostiju koju je Portugalac okončao pogodivši iz neposredne blizine bez ikakvih problema.

Minutu nakon toga, u igru je ušao Gareth Bale umjesto Isca, te je samo dvije minute nakon toga sudjelovao u akciji u kojoj je Ronaldo zabio svoj drugi gol na utakmici. Izveo je slobodni udarac s desne strane, Ramosov pokušaj glavom je Muslera obranio, ali je Ronaldo odbijenu loptu iz blizine pospremio u mrežu.

U 81. minuti je Ronaldo asistirao Benzemi za njegov drugi gol na utakmici, a u prvoj minuti sudačke nadoknade je zabio svoj najljepši gol na utakmici za konačnih 1-6. U međuvremenu je utješni gol za domaćine postigao Umut Bulut u 84. minuti. Luka Modrić igrao je za Real Madrid do 72. minute.

Veliko iznenađenje u Kopenhagenu

U drugoj utakmici skupine, Juventus je dominirao u Kopenhagenu, bio je bolja momčad, ali je na kraju odigrao samo skromnih 1-1. Jørgensen je doveo u vodstvo domaćine u 14. minuti, a bod za ''staru damu'' spasio je Quagliarella u 54. minuti. Nakon slobodnog udarca i gužve pred golom domaćina, zabio je iz blizine i postavio konačni rezultat.

Liga prvaka, skupina B, 1. kolo:

København – Juventus 1-1 (Jørgensen 14 / Quagliarella 54)

Galatasaray – Real Madrid 1-6 (Umut Bulut 84 /Isco 33, Benzema 54, 81, Ronaldo 63, 66, 90+1)

Real Sociedad - Šahtar 0:2

90' GOOOO!!! Hat-trick Ronalda, 6:1 za Real.

84' GOOOOL!!! Bulut je smanjio na 5:1.

79' ManUtd vodi protiv Bayera 4:1.

81' GOOO!!! Benzema za 5:1

72' Modrić je izašao, a ušao je Illarramendi.

66' GOOOOL!!! Ronaldo za 4:0.

63' GOOOOL!!! Ronaldo je povisio na 3:0.

68' GOOOL!!! PSG je poveo 2:1 protiv Olympiacosa. Strijelac je Motta.

65' GOOOOL!!! Šahtar je poveo golom Alexa.

54' GOOOL!!! Real je poveo 2:0, strijelac je Benzema.

59' GOOOL!!! ManUtd je poveo 2:1, strijelac je Van Persie.

55' GOOOL!!! Juventus je izjednačio protiv Kopenhagena.

54' GOOOL!!! Džeko i Yaya Toure zabili su za Man. City protiv Plzena.

47' Yilmaz je promašio veliku šansu.

46' Velika šansa za Ronalda, ali njegov udarac je zaustavljen na gol-crti.

55' GOOOL!!! Bayer je izjednačio protiv ManUtd. Strijelac je Simon Rolfes.

46' Počelo je drugo poluvrijeme u Istanbulu.

45' Kraj prvog poluvremena. Real vodi 1:0.

42' GOOOL!!! Bayern je poveo 2:0, strijelac je Mario Mandžukić.

33' GOOOOL!!! Real je poveo golom Isca.

30' Diego Lopez sjajno je obranio udarac Mela.

30' Luisao je povisio na 2:0 za Benficu protiv Anderlechta.

25' Cavani je doveo u vodstvo PSG protiv Olympiacosa, ali ubrzo je izjednačio Weiss.

22' ManUtd je poveo protiv Leverkusena. Strijelac je Rooney.

15' Casillas je morao izaći. Na vratima Reala sada je Diego Lopez.

11' Casillas je ozlijeđen. Čini se da je dobio udarac u rebra. Lopez se priprema ući. Casillas ipak ostaje na vratima.

4' GOOOL!!! Benfica je povela golom Đuričića protiv Anderlechta.

4' GOOOL!!! Bayern je poveo protiv CSKA 1:0. Strijelac je Alaba.

2' Melo je zaprijetio Casillasu. Korner za Galatasaray.

1' Utakmica je počela.

Početne postave:

Galatasaray: Muslera - Eboué, Nounkeu, Chedjou, Riera - Selçuk Inan, Felipe Melo, Sneijder, Engin Baytar  - Burak Yilmaz, Drogba.

Real Madrid: Casillas - Carvajal, Pepe, Sergio Ramos, Arbeloa - Khedira, Modrić - Di María, Isco, Cristiano Ronaldo - Benzema.