Što mu uradi...

Ova 'čudesa' će se vrtjeti danima: Pogledajte ludu majstoriju Neymara!

Barcelona je pobijedila Rayo Vallecano 5:2 na Camp Nouu u 8. kolu Primere, a Neymar je zabio četiri gola.

Barcelona je krenula s dvije velike šanse na startu utakmice, prvu je promašio Ivan Rakitić, a drugu Luis Suarez. Kazna je stigla nekoliko minuta kasnije. Rayo je poveo golom Guerrea u 15. minuti.

VIDEO Ronaldo se osladio 'golčinom' i pretekao Raula

Potom je na scenu stupio Neymar, koji je prvo poluvrijeme odigrao u velikoj formi. Prvo mu sudac nije svirao jedan čisti prekršaj u šesnaestercu Raya kada je povučena za dres, no kod druge situacije nije bilo dileme. Neymar je u 22. minuti srušen u prodoru i to je bio jedanaesterac za Barcelonu. Brazilac je bio siguran realizator.

Deset minuta kasnije Neymar je izborio i drugi jedanaesterac nakon briljantne „finte i tunela“ koje je prodao braniču gostiju. Ne sumnjamo da će se doista spektakularan potez Brazilca vrtjeti danima.

I opet je bio siguran s „bijele točke“ dokazavši da je zavrijedio da mu Lionel Messi prepusti izvođenje jedanaesteraca. Neymar je u prvih 45 minuta imao nekoliko sjajnih poteza i prodora koje jednostavno morate pogledati. Radio je baš "čudesa".

Neymar je u drugom dijelu nastavio u sličnom tonu. U 69. minuti povisio je na 3:1, a već u 71. minuti zabio je i četvrti gol na utakmici, na asistenciju Suareza. Neymar se revanširao Urugvajcu šest minuta kasnije kada ga je idealno uposlio za peti gol Barcelone. Jozabed je postavio konačnih 5:2 u 86. minuti.

Ronaldo pretekao Raula

Na vrhu su Real i Barcelona s po 18 bodova. Ranije je Real kod kuće pobijedio Levante s 3-0, a Cristiano Ronaldo je od subote sam na vrhu ljestvice strijelaca "kraljevskog kluba" svih vremena.Portugalac je postigao pogodak za 2-0 u 30. minuti, što je bio njegov 324. pogodak za Real čime je pretekao Raula Gonzaleza, koji je 323 puta tresao suparničku mrežu u dresu madridskog velikana.

Prvi pogodak za Real postigao je Marcelo u 27. minuti na dodavanje Cristiana Ronalda, dok je konačnih 3-0 nakon lijepe solo-akcije postavio Jese u 81.Mateo Kovačić igrao je za Real do 77. minute, dok je Luka Modrić zbog ozljede propustio dvoboj protiv Levantea.
U preostalom dvoboju Eibar i Sevilla su odigrali 1-1. Poveli su domaći preko Bastona (8), a izjednačio je Gameiro (71).