Na Srbiju u lošoj formi

Eduardo spasio Hrvatsku i Štimca velike blamaže!

Hrvatska je teškom mukom pobijedila Lihtenštajn 3:2 u prijateljskoj utakmici koja se igrala u Vaduzu...

Lihtenštajn je dijelilo tek nekoliko minuta od velike senzacije, a onda se ukazao Eduardo da Silva i spasio Hrvatsku i izbornika Štimca nove velike blamaže.

Eduardo je s dva pogotka još jednom pokazao da je najbolji golgeter današnje hrvatske selekcije. Strijelci za Hrvatsku bili su Eduardo da Silva (21, 86) i Ante Rebić (67), dok su za Lihtenštajn golove postigli Christen (31) i Polverino (77).

Očajna partija Hrvatske

Zamalo se ponovila „Škotska“, ali ovaj put protiv reprezentacije koji sačinjavaju totalni amateri. Hrvatska je odigrala još jednu ispodprosječnu partiju. I to najblaže rečeno. Puno bliže istini je ako kažemo da je Hrvatska bila iznimno loša.
Jer, ako niste u stanju bez većih problema pobijediti reprezentaciju poput Lihtenštajna, onda je teško naći bilo kakvu drugu kvalifikaciju. Utakmica s Lihtenštajnom trebala je poslužiti za namještanje „nišanskih sprava“ hrvatskih napadača, kako je to izbornik zamislio, a niti su sprave namještene, a niti je obrana „pokrpala rupe“. Prije bi se reklo da je izgledala kao „švicarski sir“.

Remi na poluvremenu

Amateri iz Lihtenštajna u prvom poluvremenu bili su gotovo pa ravnopravan takmac osmoj reprezentaciji svijeta. Hrvatska je povela golom Eduarda iz lijepe akcije, ali ni izjednačujući pogodak domaćih nije bio ništa lošiji. Igrači Lihtenštajna školski su „izradili“ hrvatsku obranu koja nije znala gdje se nalazi. Poluvrijeme je završilo remijem 1:1. Očekivalo se da će Hrvatska u drugom dijelu „stisnuti gas“ i „pregaziti“ domaćina.
No, uzalud je izbornik Štimac galamio s aut-linije. Hrvatski nogometaši nisu uspijevali ubrzati ritam.

Pogodak Rebića u debiju

U prvih dvadesetak minuta drugog dijela bila je to prava uspavanka. Hrvatska je konačno povela golom Ante Rebića koji je nedugo prije gola ušao u igru. Rebić je u debiju za seniorsku reprezentaciju postigao sjajan pogodak, ali domaći su uzvratili još boljim. Polverino je pogodio volej kakav potežu samo najveći majstori. Pletikosa je bio potpuno nemoćan.

29. pogodak Eduarda za Hrvatsku

Tek u posljednjih desetak minuta utakmice, kada je nejakim suparnicima ponestalo snage, hrvatski nogometaši počeli su stvarati šanse u serijama, no opet je trebalo dočekati bljesak Eduarda kako bi postigli pogodak. Bio je to drugi Eduardov gol na utakmici i ukupno 29. u dresu hrvatske reprezentacije.
Hrvatska očekuje derbi sa Srbijom u očajnoj formi. Možemo se samo nadati da će hrvatski nogometaši podignuti formu u sljedećim danima. A vremena i nema previše, derbi na Marakani igra se 6. rujna...

Tijek utakmice: Lihtenštajn - Hrvatska 2:3

86' GOOOOL!!! Eduardo je glavom zabio za 3:2. To je 29. pogodak Eduarda za reprezentaciju.

78' Eduardo je poništen pogodak zbog zaleđa.

77' GOOOL!!! Lihtenštajn je izjednačio. Strijelac je Polverino. Zabio je fantastičan pogodak, volejom pod gredu.

72' Halilović je bio u šansi, mogao je proigrati Jelavića, ali odlučio se za udarac i nije pogodio.

67' GOOOOL!!! Ante Rebić doveo je Hrvatsku u vodstvo fenomenalnim golom.

65' Šansa za Hrvatsku. Srna je ubacio, Rebić je loše pucao glavom, lopta je došla do Eduarda koji iz koljena puca malo pokraj vrata.

60' Hrvatska napada, ali nema izrazitih šansi.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Ušli su Pivarić, Vukojević i Jelavić.

45' Kraj prvog poluvremena.

44' Hasler je zaprijetio Pletikosi s distance. Fijuknula je lopta preko grede.

43' Olić je dobro pucao, ali vratar domaćih brani.

41' Lijepu akciju Hrvatske u kojoj su sudjelovali Olić, Rakitić, Modrić i Srna zaključio je Rakitić nedovoljno snažnim udarcem s desetak metara od vrata.

36' Šansa za Hrvatsku. Srna je pucao iz prve, ali pokraj vrata.

31' GOOOL!!! Lihtenštajn je izjednačio preko Christena. Domaći nogometaši školski su 'izradili' hrvatsku obranu.

21' GOOOL!!! Hrvatska je povela golom Eduarda. Olić je centrirao s lijeve strane, Mandžukić spustio glavom na drugu stativu, a Eduardo bez problema zabio.

18' Rakitić je pucao s distance pored vrata.

17' Šansa za Hrvatsku. Rakitić je centrirao, ali Olić je neometan loše pucao glavom.

16' Srna je pucao iz slobodnog udarca, vratar domaćih brani.

13' Srna je dobro ubacio, ali Mandžukić nije mogao do lopte.

5' Prva šansa za Hrvatsku. Rakitić je oduzeo loptu smušenoj obrani domaćina, krenuo je prema golu, mogao je dodati Oliću, ipak se odlučio za udarac, ali je ipak blokiran.

1' Utakmica je počela.

Sastavi:

LIHTENŠTAJN: Jehle - Quintans, Frick, Stocklasa, Oehrl - Wieser - D. Hasler, Burgmeier, Polverino, N. Hasler - M. Christen

HRVATSKA: Pletikosa - Srna, Ćorluka, Vida, Milić - Rakitić, Badelj, Modrić, Olić - Mandžukić, Eduardo.