Borussia prošla

Inter ispao iz Lige prvaka: Šarena momčad Barce šokirala Nerazzurre na Giuseppe Meazzi!

Europski teškaši susreću se na kultnoj Giuseppe Meazzi u posljednjem kolu Lige prvaka.

Nogometaši Napolija, Liverpoola, Chelseaja, Borussije Dortmund, Valencije i Lyona plasirali su se u osminu finala Lige prvaka nakon susreta zadnjega kola skupine E.

Mjesto među 16 najboljih ranije su osigurali Barcelona, Bayern, Juventus, RB Leipzig, Manchester City, PSG, Real Madrid i Tottenham.

U skupini F Barcelona je slavila kod Intera s 2:1, dok je Borussia Dortmund s 2:1 kod kuće pobijedila češku Slaviju.

Barcelona je u Milano došla u oslabljenom sastavu bez Messija, Piquea i Albe, ali je povela u 24. minuti preko Carlesa Pereza. Pred kraj prvog dijela Lukaku poravnava, a u drugom dijelu je Inter napadao, no Barca je golom mladog Fatija tri minute prije kraja pokopala talijansku momčad.

Ivan Rakitić je kao kapetan počeo utakmicu, a izašao je iz igre u 63. minuti, dok je Marcelo Brozović odigrao svih 90 minuta za Inter.

Borussia je jedva svladala Čehe golom Brandta u 61. minuti, pa su Nijemci prošli uz obilatu pomoć Barcelone. Strijelac za Borussiju bio je još Jadon Sancho u 10. minuti, a isti igrač bio je i asistent kod pobjedničkog gola. Za Čehe pogodio Soucek u 43. minuti.

Inter - Barcelona 1:2