lokosi prema ligi prvaka

Gorica uvjerljivom predstavom pobijedila Hajduk i izgurala ga s drugog mjesta

U sklopu 32. kola Prve HNL Gorica je u Velikoj Gorici s 3:1 slavila protiv Hajduka.

Lakše od očekivanog Gorica je u derbiju 32. kola slavila protiv Hajduka s 3:1. Hamad, Suk i Ndiaye su bili strijelci za Goricu, dok je jedini pogodak i nadu Hajduku na samom kraju prvog dijela dao Jakoliš.

Poraz Hajduka iskoristila je Lokomotiva koja se pobjedom 2:0 protiv Varaždina probila na drugu poziciju s tri boda više od splitskog sastava. Hajduk bi u srijedu mogao ostati i bez trećeg mjesta ukoliko u derbiju Osijeka i Rijeke netko osvoji tri boda.

Treću uzastopnu domaću pobjedu Gorice u međusobnim susretima donijeli su Jiloan Hamad (18), Joey Suk (44) i Cherif Ndiaye (53), dok je pogodak za Hajduk zabio Marin Jakoliš (45+2).

gol expired Cormier konačno progovorio o ubadanju Miočića u oči: "I on je meni uvalio palac" divider

Domaćin je početnu inicijativu okrunio vodstvom u 18. minuti. Suk je pucao, Posavec obranio, no lopta se odbila do Ndiayea, koji je povratnom loptom pronašao Hamada u sredini, a ovaj lijepo zabio za 1:0.

Samo tri minute kasnije vidjeli smo novu veliku priliku za Goricu. Hajduk je izgubio loptu na svojoj polovici, a Gorica je krenula u kontru. Hamad je na kraju ostao sam u kaznenom prostoru. Pucao je, ali je Posavec sjajno obranio.

U 44. minuti Gorica je zabila i drugi pogodak. Čabraja je izveo korner, Jovičić prenio loptu, a Suk na drugoj stativi pospremio za veliku prednost. U posljednjim trenucima prvog dijela Hajduk je ipak smanjio. Jovičić je kao zadnji igrač izgubio loptu, Jakoliš se sjurio prema golu i vratio nadu Hajduku.

gol expired Nikola Vlašić riješio moskovski derbi: Zabio dva gola i ostavio CSKA u utrci za Ligu prvaka divider

Međutim, nada Hajduka u potpuni povratak kratko je trajala. Već u 53. minuti Gorica se vraća na +2. Jradi je izgubio loptu na centru, Kalik pronašao Ndiayea, koji je mirno svladao vratara Hajduka.

Do kraja susreta Splićani su pokušavali izvući barem bod, no nisu uspjeli i potopom u Gorici ispustili su drugo mjesto, a Igor Tudor se našao na rubu otkaza.

gol expired Eksplozija Budimira u krucijalnoj utakmici za spas: Zabio dva gola i ostavio nadu Mallorci divider