Derbi bez pobjednika

Hajduk dalekometnim projektilom poništio povratnički gol Andrijaševića i spasio se poraza u Rijeci

U derbi-dvoboju 8. kola Hrvatski Telekom Prve HNL u Rijeci nogometaši Rijeke i Hajduka odigrali su 1-1 (1-0), pa su Splićani opet preuzeli vodstvo na ljestvici.

Jadranski derbi na Rujevici okončan je remijem, čime zadovoljniji mogu biti gosti, kojima je ovo ujedno i prvi remi u prvenstvu.

Rijeka je povela golom Franka Andrijaševića, povratnika na Rujevicu i bivšeg igrača Hajduka, koji je u 32. minuti ubačaj Lončara glavom sproveo u mrežu. Andrijašević je u 38. minuti pogodio i gredu, a u 67. minuti Halilović je zatresao vratnicu, dok se Hajduk mučio doći u priliku za gol.

gol expired Čudesan povratak Varaždina: Osijek do 89. vodio 2:0 pa u infarktnoj završnici ispustio pobjedu divider

U 74. minuti Nejašmić je pucao tik pored vratnice, no u 78. minuti izjednačio mladi Tonio Teklić preciznim udarcem s 25 metara u sami lijevi donji kut. Teklić je ušao u igru tri minute prije gola.

Na ljestvici vodi Hajduk sa 16 bodova, koliko ima i drugoplasirani Dinamo, a Rijeka je četvrta s 12 bodova.

Susret se igrao na stadionu Rujevica, a sudio je Jović iz Zagreba.

Strijelci: 1-0 Andrijašević (32), 1-1 Teklić (78)

Vrijednosti momčadi u Ligi prvaka (GOL.hr) Pogledajte koje su šanse Dinama u Ligi prvaka: Samo šest posto za senzacionalni uspjeh divider