13. titula u 14 godina

Dinamo pobjedom u Koprivnici osigurao novi naslov prvaka Hrvatske

U susretu 30. kola Prve HNL u Koprivnici su nogometaši Dinama pobijedili Slaven Belupa s 1-0 (0-0) i time osvojili naslov prvaka.

Dinamo je u Koprivnici pobjedom osigura naslov šest kola prije kraja jer imaju nenadoknadivih 23 boda više od Rijeke. Nogometaši Dinama su šest kola prije kraja osigurali novi naslov prvaka Hrvatske. Modrima je to 13. titula u zadnjih 14 godina i ukupno 20. od samostalnosti.

U prvom dijelu igrao se vrlo slab nogomet, a najveću šansu propustio je Petković u 45. minuti, ali je njegov šut iz blizine obranio vratar Filipović. No, tek što je počelo drugo poluvrijeme zabio je Amer Gojak na asistenciju Petkovića. U 54. minuti Olmo je pogodio vratnicu,a dokraja je Dinamo sačuvao minimalnu pobjedu.

Dinamo je naslov proslavio bez svojih navijača jer BBB nisu došli u Koprivnicu iz prosvjeda što se igra na Veliki petak.

gol expired Mladi dinamovci razbili Southampton i izborili finale Lige prvaka mladih protiv Bayerna divider

Dinamo je prvak sa 79 bodova ispred Rijeke (56), dok je Slaven ostao osmi s 26 bodova.

Pred 2500 gledatelja na Gradskom stadionu sudio je Batinić iz Osijeka.

Strijelci: 0-1 Gojak (48)