Veliki uspjeh

Mladi dinamovci razbili Southampton i izborili finale Lige prvaka mladih protiv Bayerna

Nogometaši Dinama do 23 godine slavili su protiv Southamptona (3:1) na stadionu St. Mary u polufinalu Premier League International Cupa.

Mlada momčad dinama (U23) izborila je veliko finale Premier Legue International Cupa. U polufinalu su Modri slavili u gostima kod Southamptona s 3:1 i tako izborili finale neslužbene Lige prvaka mladih protiv Bayerna.

Strijelci za Dinamo bili su Šipoš (6), Gjira (54) i Čuić (83), dok je za domaću momčad zabio Haimblin (22).

Momčad pod vodstvom trenera Igora Jovičevića povela je u 10. minuti. Zabio je Šipoš nakon lijepe akcije i asistencije Marina s lijeve strane, a lopta je završila u mreži od stative. Southampton je nakon toga stigao do izjednačenja u 22. minuti pogotkom Haimblin, koji je u 36. minuti zaradio izravni crveni.

U nastavku je Dinamo zabio još dva pogotka te zasluženo izborio finale. Točku na ''i'' pobjede Modrih postavio je Petar Čuić u 82. minuti nakon lijepe akcije prizemnim udarcem.