Potpuno druga utakmica

Preokret nakon crvenog kartona: Slaven Belupo za kraj sezone dobio Osijek

Posljednje kolo Hrvatski Telekom Prve lige otvoreno je dvobojem u Koprivnici.

U prvoj utakmici posljednjeg kola HNL-a Slaven Belupo je s 2:1 pobijedio Osijek i skočio na šesto mjesto, a tamo će i završiti sezonu ukoliko Dinamo u subotu svlada Inter Zaprešić.

U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Robert Mudražija je bio strijelac vodećeg pogotka za goste koji su kontrolirali tijek zbivanja na terenu sve od 73. minute. Tada je isključen Gabrijel Boban i za Osijek su kola potpuno krenula nizbrdo.

Mihael Rebernik, koji je u igru ušao u 75. minuti, u 84. je izjednačio, a potpuno preokret Farmaceutima donio je njihov najbolji strijelac Mirko Ivanovski svojim 15. ovosezonskim prvenstvenim pogotkom u 86. minuti.

Kao četvrtoplasirani sastav Hrvatski Telekom Prve lige Osijek će prvi startati od četvero hrvatskih predstavnika u europskim natjecanjima. Kreću u prvom pretkolu Europske lige čiji su termini 12. i 19. srpnja.

Dakle, još dok bude trajalo Svjetsko prvenstvo, igrači Zorana Zekića započet će novu euro-avanturu...