Sterling presudio

Engleska pobijedila Češku i pomogla Hrvatskoj da prođe u nokaut fazu kao druga u skupini!

Gordi Albion je obavio ono što se od njega očekivalo, s 1:0 na Wembleyju je pala Češka.

Engleska je pobijedila Češku s 1:0 u trećem kolu skupine D Europskog prvenstva i pomogla Hrvatskoj da u osminu finala prođe kao drugoplasirana.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Raheem Sterling u 12. minuti.

Za Engleze su od prve minute zaigrali Jack Grealish, Bukayo Saka i Harry Maguire. Iznenađujuće u sastavu nije bilo Phila Fodena, te očekivano Masona Mounta koji je završio u samoizolaciji nakon što je bio u kontaktu sa škotskim veznjakom Billyjem Gilmourom koji je bio pozitivan na COVID-19.

Česi su otvorili utakmicu u istom sastavu kao i protiv Hrvatske.

Već u drugoj minuti Engleti su pogodili okvir gola, a pucao je Sterling. U 11. minuti je zaprijetio Kane, a samo minutu kasnije Sterling je zabio za 1:0. Saka, Kane i Grealish su izveli lijepu akciju koju je Sterling pretvorio u pogodak.

Englezi kao "nagradu" za prvo mjesto možda dobivaju Francusku, Njemačku ili Portugal

U 26. minuti je moglo biti 2:0, no Kane nikako da pronađe put do mreže na ovom prvenstvu. Napadač Tottenhama je za reprezentaciju zabio 34 gola, no u zadnjih 11 nastupa samo dva.

U 28. minuti zaprijetili su i Česi, no Pickford je obranio Holešov udarac. Najbolju priliku u prvo dijelu Česi su imali u 35. minuti, no Souček je pucao pored gola.

gol expired Hrvatska još ne zna protivnika u osmini finala u Kopenhagenu: Ovo su mogući protivnici divider

U nastavku susreta nije bilo previše uzbuđenja i Englezi su obranili prvo mjesto.

Engleska će kao pobjednik skupine igrati protiv drugoplasirane ekipe iz skupine F u kojoj su Francuska (4), Njemačka (3), Portugal (3) i Mađarska (1).

Dalje idu i Česi kao trećeplasirani, oni još ne znaju na koga idu.