pogledajte i procijenite

Lineker popljuvao VAR "nema govora o penalu", navijači mu odgovaraju "nema veze s VAR-om, kriv je sudac"

Društvene mreže preplavili su komentari na penal dosuđen Hrvatskoj.

Hrvatska i Češka igraju susret 2. kola Europskog prvenstva u Glasgowu, a relativno mirnu i bezdogađajnu utakmicu razbudio je kontroverzan potez suca Carlosa del Cerra Grandea iz Španjolske, koji je u 36. minuti susreta poslije pregleda VAR snimke dosudio kazneni udarac Vatrenima za prekršaj Dejana Lovrena na Patriku Schiku.

Češki napadač rutinski je zabio penal za prednost Čeha 1:0, a samo nekoliko minuta kasnije društvene mreže su se užarile od komentara.

Prvi koji je stao u stranu Daliću i društvu bio je legendarni engleski nogometaš Gary Lineker, koji je na Twitteru objavio:

"Ohrabrujuće što je VAR jednako lud svukud. Nema govora o penalu," objavio je Englez, a navijači su se djelomično složili s njim:

"Ovo je isključivo odluka nesposobnog suca, VAR nema veze s tim, video sudac mu je samo skrenuo pozornost na situaciju."

Sudac je Dejanu Lovrenu pokazao žuti karton za navodno udaranje laktom Češkog napadača pri skoku u šesnaestercu hrvatske reprezentacije.

"Nema šanse da je ovo bio penal, dosuđen je isključivo zbog krvi," pišu neutralni navijači.