jedva čekamo veleslalom

Rezultat karijere Filipa Zubčića: Olimpijske igre izvukle ono najbolje iz njega!

Svoj najbolji rezultat karijere u kombinaciji ostvario je najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić.

Filip Zubčić na ZOI 2018 (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić ostvario je rezultat karijere u alpskoj kombinaciji na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu. Zagrepčanin je u osvojio 12. mjesto, što je njegov najbolji rezultat karijere u ovoj disciplini.

Zubčić je sa startnim brojem 32 u prvoj utrci spusta zauzeo 28. mjesto, a onda je u vožnji slaloma "poludio". Ostvario je osmo najbolje vrijeme slaloma, te je bio na pragu Topa 10.

Nositelj hrvatske zastave na svečanosti otvaranja prije četiri dana, 31-godišnji Natko Zrnčić-Dim u spustu je bio tek 40. pa je u slalomsku utrku krenuo nakon što su njom prošli svi najbolji. Ipak, zbog brojnih odustajanja Zrnčić-Dim je na kraju završio na respektabilnoj 19. poziciji sa 4.03 sekunde slabijim vremenom od zlatnog Austrijanca Hirschera.

Zlato je osvojio Marcel Hirshcer, koji je slalomskom vožnjom pomeo konkurenciju! Nakon spusta je bio 12. sa sekundom i 32 stotinke zaostatka, a onda je slalom odvezao kao opsjednut.

Zanimljivo, ovo je prva zlatna medalja u karijeri Marcela Hirschera, šesterostrukom osvajača Svjetskog kupa! Srebro je pripalo Alexisu Pinturaultu, a bronca Victoru Muffat-Jeandetu.