Isključeni i treneri...

Tučnjava i isključenja obilježule su uzvratnu utakmicu finale brazilskog kupa između Ronaldova Corinthiansa i Internacionala. Kraj susreta na klupi nisu dočekali ni obojica trenera...

.

U uzvratnoj utakmici finala rezultat je bio 2:2 što je Corinthiansu kombinirano s 2:0 iz prvog dvoboja bilo dostatno za trijumf.

Nervoznu utakmicu obilježila su isključenja po jednog igrača s obje strane, a kraj susreta na klupi nije dočekao niti jedan trener.

Veznjak Internacionala i argentinske nogometne reprezentacije Andres D’Alessandro je zbog udaranja supraničkog igrača u 78. minuti zaradio direktno isključenje. Kod Corinthiansa pet minuta kasnije isključen je veznjak Elias nakon druge javne opomene.

Pobjedu Corinthiansa, koji je ranije osvojio prvenstvo Paulista, prokomentirao je na ovoj utakmici neprimjetni Ronaldo:

'Ostvarili smo najveći cilj zadan prije početka sezone, plasman u Libertadores Cup. Pokazali smo momčadski duh, snagu, zajedništvo i nadasve taktičku disciplinu. Bilo je ovo sjajno finale, šteta zbog provokacija, no one ne umanjuju sjaj našeg uspjeha'.

Do trećega osvajanja Brazilskoga kupa (1995., 2002., 2009.) Corinthians je došao pogocima napadača Jorgea Henriquea (glavom) u 19. i Andree Santosa devet minuta kasnije. Alecsandro, koji je ušao s klupe, pogocima je iz 71. i 75. minute tek uspio izjednačiti rezultat.