VIDEO Skandal: Francuzi na SP-u nakon prijevare!

Francuska nogometna reprezentacija igrat će na SP-u u Južnoj Africi, ali dvoboj protiv Irske obilježilo je igranje rukom Henryja uoči asistencije za ključni pogodak Gallasa

Domenechova neuvjerljiva Francuska provukla se u Južnu Afriku, nakon što su opasno plesali na rubu provalije u uzvratnoj utakmici dokvalifikacija protiv Irske. A tko bi rekao da će biti tako: donijeli su u Pariz sjajnu prednost 1-0 iz Dublina, no stvari su vrlo brzo izmakle kontroli zvijezdama Galskih pijetlova: u 33. minuti Keane je doveo goste u vodstvo i sve se okrenulo naglavačke.

U drugom poluvremenu Irska je mogla dotući domaćine, O'Shea je imao izvrsnu priliku u 49. minuti ali nije zabio. I Francuzi su imali svoje šanse, no dvoboj je na kraju otišao u produžetke.

U 103. minuti dogodio se incident o kojem će se još danima govoriti: Thierry Henry rukom je ukrotio loptu prije nego što ju je asistirao za pokazalo se odlučujući pogodak Williama Gallasa. Da sve skupa po Irce bude još gore,u toj su akciji čak dvojica Francuza za nijansu bili u zaleđu. Irci su bili ogorčeni, no sudac Martin Hansson pokazao je na centar i do kraja dvoboja nije više bilo povratka za Trapatonijevu momčad.

Iako su velike reprezentacije gurane očito naprijed u ovim kvalifikacijama, treba reći da sucu ipak nije bilo lako vidjeti Henryjevo igranje rukom, no kamere su jasno uhvatile njegov potez.