Nogometaši Real Madrida pobijedili su Espanyol s uvjerljivih 3-0 na Santiago Bernabeuu u posljednjoj subotnjoj utakmici 21. kola Primere i tako zadržali zaostatak za vodećom Barcelonom na pet bodova...

Real je tako nastavio sa stopostotnim učinkom na domaćem terenu i ostvario 11. pobjedu iz jednako toliko prvenstvenih utakmica, a učinio je to usprkos neigranju suspendiranog Cristiana Ronalda.

Mrežu Espanyola načeo je Sergio Ramos udarcem glavom nakon lijepe asistencije Estebana Granera već u 5. minuti, a Kaka je povećao prednost 'kraljevskog kluba' u 30. minuti poluvolejem nakon što je prethodno Carlos Kameni obranio, ali nije ukrotio udarac Raula.

Konačan rezultat postavio je Argentinac Gonzalo Higuain u posljednjoj minuti utakmice. Fantastično je primio dodavanje Rafaela van der Vaarta na rubu šesnaesterca, okrenuo protivničkog braniča, driblingom prevario Kamenog i poslao loptu u praznu mrežu. Higuain je u igru ušao u 72. minuti umjesto Karima Benzeme, a postignuti gol bio mu je 12. ovosezonski.