Mudro šutio i sad likuje!?

Šimunić je za njega mala beba: Igrao 64 minute s dva žuta kartona!

Engleski nogometni savez (FA) i Sudačka komisija pokrenut će istragu protiv suca Micka Russella koji je na utakmici druge lige pokazao dva žuta, ali ne i crveni karton veznjaku Sheffield Wednesdaya.

Subotnji dvoboj 25. kola između Huddersfielda i Sheffield Wednesdaya završio je rezultatom 0:0, ali je konačni ishod ostao u sjeni nevjerojatnog propusta suca Russella. Francuski veznjak gostiju Jeremy Helan već je u devetoj minuti dobio žuti karton zbog simuliranja, da bi mu u 26. minuti Russell pokazao i drugi žuti karton nakon oštrog prekršaja na Adamu Hammillu. No, neoprezni je sudac pritom zaboravio isključiti Helana, a igrač Manchester Cityja na posudbi u Wednesdayu je mudro šutio i odigrao svih 90 minuta.

Dakako, nakon utakmice je iz menadžera Huddersfielda Simona Graysona curio bijes.

"Znam da sudac to nije napravio namjerno, ali ne smiješ raditi tako krupne pogreške. Takve se stvari ne bi smjele događati u Championshipu. Sudac mi je nakon utakmice rekao da je u svoju bilježnicu upisao pogrešan broj što je zapanjujuće. A i njegovi pomoćnici su trebali reagirati. Ne mogu tvrditi da bismo s igračem više pobijedili, ali bi nam to sigurno pomoglo", kazao je Grayson, a oglasio se i Helan:

"Bila je to bizarna situacija, ali nisam ja sudac. Odigrao sam 90 minuta i sretan sam zbog toga."

Ovaj slučaj neobično podsjeća na gaf još jednog engleskog suca Grahama Polla koji je na Svjetskom prvenstvu 2006., u dvoboju protiv Australije, isključio hrvatskog reprezentativca Josipa Šimunića tek nakon što mu je treći put pokazao žuti karton.