Strašan povratak

Velika pobjeda Dodiga: Okrenuo 0:2 u setovima!

Hrvatski tenisač izgubio je prva dva seta, a nakon što je u petom imao break prednosti, Philipp Kohlschreiber mu je predao meč.

Zasad nije poznat razlog zbog kojeg je Kohlschreiber, 18. tenisač svijeta, predao meč u kojem je dobio prva dva seta. Nije se dalo primijetiti da ima problema s nekom ozljedom, pa možemo pretpostaviti da se nije dobro osjećao, da ga je mučila nekakva slabost. No, to je samo nagađanje.

U svakom slučaju, Dodig je upisao pobjedu 4:6, 6:7(6), 7:6(3), 6:3, 2:1 i predaja suparnika, drugu u petom ogledu protiv drugog njemačkog reketa (iza Tommyja Haasa).

Dodig je igrač koji je u ovom meču imao više prilika, pa možemo reći da je njegova pobjeda zaslužena. Borio se maksimalno i nakon što je izgubio prva dva seta, iako je u oba imao svoje šanse, pogotovo u drugom.

Dodig je izgubio servis odmah u prvom gemu meča, a do kraja prvog seta propustio je realizirati tri-break lopte. Pri vodstvu 6:5 u drugom setu imao je tri set-lopte, sve tri na drugom servisu Kohlschreibera, ali niti jednu nije iskoristio. U tie-breaku je stigao i do četvrte set-lopte, prve na svom servisu, ali je i ta ostala neiskorištena. Nijemac je dobio tie-break 8:6 i otišao na 2:0 u setovima.

U trećem setu je Dodig propustio nove dvije prilike za oduzimanje servisa kod 5:5, ali je dominantno odigrao tie-break u kojem je poveo sa 6:1, te ga dobio sa 7:3.

Pri vodstvu 4:3 u četvrtom setu, Dodig je napokon uspio iskoristiti jednu šansu za break, bila je to jubilarna, deseta, a onda je svojim servisom osigurao peti set, koji, eto, nije dugo trajao. Čim je Dodig napravio break za vodstvo 2-1, Kohlschreiber mu je predao meč!

U drugom kolu na mladog Amerikanca

Dodig je bio bolji u asovima (20:14), nešto bolje je igrao nakon prvog servisa od Kohlschreibera, ali nešto lošije nakon drugog. Osvojio je 36 od 54 poena na mreži.

U 2. kolu Dodig će igrati protiv 20-godišnjeg Amerikanca Denisa Kudle, 105. na ATP ljestvici, s kojim se još nije sastao. Kudla je u 1. kolu pobijedio Australca Jamesa Duckwortha 6:4, 6:2, 3:6, 4:6, 6:1.

Američka 31-godišnja tenisačica Serena Williams, prva igračica svijeta, rutinski je započela svoju obranu naslova pobjednice u Wimbledonu. Nakon što je u Roland Garrosu osvojila svoj drugi naslov (prvi je osvojila još 2002. godine), te ukupno 16 pojedinačni Grand Slam naslov, peterostruka pobjednica ovog turnira svladala je bez problema Mandy Minellu iz Luksemburga 6:1, 6:3, čime je stigla do 32. uzastopne pobjede ove sezone.

U 2. kolu će igrati protiv Francuskinje Caroline Garcije, koju je lako svladala u 2. kolu Roland Garrosa ove godine.

Wimbledon, 1. kolo (zanimljiviji rezultati):

tenisači:

Dodig - Kohlschreiber (16) 4-6, 6-7(6), 7-6(3), 6-3, 2-1, predaja Kohlschreibera

Đoković (1) - F. Mayer 6-3, 7-5, 6-4

Del Potro (8) - Ramos 6-2, 7-5, 6-1

Haas (13) - Tursunov 6-3, 7-5, 7-5

Tomic - Querrey (21) 7-6(6), 7-6(3), 3-6, 2-6, 6-3

Llodra - Nieminen 7-6(3), 6-4, 6-3

Nishikori (12) - Ebden 6-2, 6-4, 6-3