Roddickov izgovor

'Od drugog seta ništa nisam vidio!'

Nakon uvjerljivog poraza od Monfilsa u osmini finala rezultatom 4:6 2:6 3:6, Andy Roddick razlog poraza potražio je u lošoj vidljivosti koju je uzrokovao mrak...

Francuski tenisač Gael Monfils kao posljednji je izborio nastup u četvrtfinalu, gdje mu je suparnik drugi tenisač svijeta Švicarac Roger Federer.

Monfils je među osam najboljih došao preko Andyja Roddicka koji do ponedjeljka nije izgubio niti set na ovogodišnjem Roland Garrosu, ali Francuzu nije bio ravnopravan suparnik.

'Stvarno sam loše vidio od drugog seta, pa nadalje. Tražio sam od suca Moline da reagira, no ništa se nije događalo,' rekao je Roddick.

Francuska publika je od starta žestoko navijala za Monfilsa, te je koristila svaki trenutak da izvižda Roddicka.

'Bila je to njegova velika prednost, ali što imam za reći o tome. To je sasvim normalno.'

Roddick je pohvalio i francuskog tenisača.

'Stvarno može pokrivati veliki dio terena. Uz to je odlično servirao i moje su šanse u takvom spletu okolnosti bile jako male,' zaključio je Roddick.