breaking news !: Milanović: "Ovo je priprema za državni udar. To im neće proći, nemojte se bojati!"
OI, tenis

Maraton Raonica i Tsonge pripao Francuzu, Đoković sjajan

Četvrtog su dana na londonskim Olimpijskim igrama pravi dramatični teniski susret odigrali Francuz Jo-Wilfried Tsonga i Kanađanin Milos Raonic...

Francuz, inače peti nositelj turnira, u konačnici je nakon malo manje od četiri sata igre slavio rezultatom 6-3, 3-6, 25-23. Nakon uvodna dva seta u kojima je svaki od tenisača (Tsonga u prvom, Raonic u drugom) po jednom radio break, treći nije ponudio takav epilog ni nakon tri sata igre.

Raonic je imao čak četiri prilike za break u tom odlučujućem setu, ali nijednu nije uspio realizirati. Tsonga je prvi rezultatu 24-23 iskoristio break-loptu kod rezultata 15-40, i otišao u 3. kolo gdje ga čeka bolji iz susreta između Argentinca Juana Monaca i Španjolca Feliciana Lopeza. Recimo i da je taj treći set postao najduži set u povijesti Igara. Dosadašnji rekord držali su do danas (utorak) Fernando Gonzalez (Čil) i Taylor Dent (SAD) koji su u 3. setu na Olimpijskim igrama u Ateni igrali do rezultata 16-14.

Drugi nositelj turnira i drugi tenisač svjetskog poretka, Novak Đoković, lakoćom se obračunao s nekad prvi igračem svijeta Andyjem Roddickom. Nakon svega 54 minute igre bilo je 6-2, 6-1 za srbijanskog tenisača, koji Amerikancu nije dozvolio nijednu break-loptu. Đoković je bio savršen na realizaciji istih (4-4). U idućem ga kolu čeka Australac Lleyton Hewitt koji je bio bolji od našeg Marina Čilića.

Domaća uzdanica Andy Murray također se lakoćom obračunao sa svojim protivnikom. U 2. je kolu sa 6-2, 6-4 bio bolji od finskog veterana Jaarka Nieminena. Škot je na svom servisu izgubio svega 10 poena, dok je na protivničkom realizirao tri od osam break-lopti.

U idućem ga kolu čeka Cipranin Marcos Baghdatis koji je iznenađujuće sa 6-4, 6-4 bio bolji od 16. nositelja iz Francuske – Richarda Gasqueta. Cipranin je odigrao na tragu svojih najboljih igara od prije nekoliko godina, kada se našao u finalu Australian Opena (poraz Roger Federer).

Kod žena je Marija Šarapova rastužila domaće navijače kada je na centralnom terenu porazila veliku nadu britanskog tenisa Lauru Robson. Međutim, Britanka nije jeftino prodala svoju kožu nedavnom broju 1. Prvi set Ruskinja je morala osvojiti u tie-breaku, dok je drugi, nakon velike borbe, osvojila sa samo jednim breakom viška. Šarapovu u 3. kolu očekuje Njemica Sabine Lisicki koja je sa 4-6, 6-3, 7-5 bila bolja od Kazahstanke Jaroslave Švedove. Lisicki je na putu do pobjede spasila jednu meč-loptu.

Osim Lisicki, još su dvije Njemice izborile 3. kolo. Angelique Kerber slavila je sa 6-1, 6-1 protiv Mađarke Timee Babos, dok je senzacionalna pobjednica nad drugom nositeljicom, Agnieszkom Radwanskom, u 1. kolu, Julija Goerges, sa 6-3 i 7-5 bila bolja od Amerikanke Varvare Lepchenko.

Spomenimo i još jednu brzinsku pobjedu bivšeg broja 1, Amerikanke Venus Williams, koja je nakon Sare Errani razbila i Kanađanku Alexandru Wozniak. Rezultatom 6-1, 6-3 starija sestra Williams izborila je meč protiv ovogodišnje polufinalistice Wimbledona - Kerber. (TS)