Ljubičić opet tone: Glatki poraz od 288. igrača svijeta

Češki tenisač Jan Hajek, 288. igrač na svijetu, bio je koban za Ivana Ljubičića u četvrtfinalu ATP Challenger turnira, na zemljanoj podlozi, u češkom Prostejovu. Čeh je dobio rezultatom 6:3 6:3.

Bio je ovo njihov drugi meč i sada je rezultat 1-1. Prošle godine je Ljubičić, na ATP turniru u Pörtschachu (zemljana podloga) pobijedio 4-6, 6-0, 6-3.

Ljubičić je bolje otvorio meč, te je poveo 3-1 u prvom setu. Međutim, nakon toga je Hajek napravio seriju gemova 9-1! Vratio je break zaostatka u prvom setu, potom na sve nadogradio novo oduzimanje servisa suparnika za prvi set.

Drugi je također otvorio breakom, makar je Ljubičić kod 2-1 za Hajeka u drugom setu propustio 15-40. Nakon toga, Ljubičić više nije došao u priliku za oduzimanje suparničkog servisa, te je otputovao u poraz.

Više sreće na travnatoj podlozi, sigurno si sad misli Ljubo...