Roland Garros

Kraj sjajnog niza: Petra Martić ispala u osmini finala od Njemice Kerber

Hrvatska tenisačica Petra Martić zaustavljena je u osmini finala drugog Grand Slam turnira sezone, Roland Garrosa, od 10. igračice svijeta - Njemice Angelique Kerber...

Nakon malo više od sat i 40 minuta igre Njemica je porazila našu tenisačicu sa 6-3, 7-5, iako je meč vrlo lako mogao otići u treći set. Susret je bolje otvorila Kerber breaknuvši Martić već u prvom servis-gemu prvog seta. Naša igračica je nadoknadila izgubljeno već u idućem gemu, a nakon toga je svaka tenisačica držala svoj servis do rezultata 4-3 (Kerber).

Tada Martić ponovno prva popušta na početnom udarcu i Njemica ima priliku servirati za prvi set, što i čini, te osvaja dionicu rezultatom 6-3.

Sličan scenarij iz prvog seta dogodio se i u drugome. Kerber je povela s breakom, te rutinski držala svoj početni udarac sve do rezultata 4-3. Naša tenisačica tada radi break, zatim drži svoj servis i vodi 5-4. Na servisu Njemice Martić je stigla do 30-30, ali bolje od toga nije mogla.

Serijom pogrešaka naša igračica gubi svoj servis u 11. gemu drugog seta i Kerber ima servis za meč. Iako je imala priliku za oduzimanje servisa i odlaska u tie-break, Martić još jednim nizom lakih pogrešaka, koje su i plod neiskustva igranja ovakvih mečeva, "poklanja" meč Njemici.

Mora se priznati da je naša tenisačica pokazala iznimno atraktivan i napadački tenis koji će joj se kad-tad isplatiti.

U konačnici je Martić napravila čak 48 neprisiljenih pogrešaka, a Njemica svega 14. Imala je naša tenisačica 17 winnera više (38-21) od suparnice, ali su je spomenute neprisiljene pogreške "pokopale".

S porazom Martić, Ivan Dodig je u igri parova ostao posljednji hrvatski predstavnik u Roland Garrosu. On će sa svojim brazilskim partnerom Marcelom Melom u četvrtini finala igrati protiv talijanske kombinacije Potito Starace i Daniele Bracciali. (TS)