Slijede parovi

Karlovića bez izgleda protiv Del Potra: Argentina izjednačila na 1:1

Juan Martin Del Potro je ekspresno poravnao na 1-1 u susretu četvrtfinala teniskog Davis Cupa protiv Hrvatske u Buenos Airesu...

Dva sata i 20 minuta trebalo je Argentincu da sa 6-2, 7-6(7) i 6-1 razbije "Diva sa Šalate" te, nakon za Argentince neočekivanog poraza Davida Nalbandiana od Marina Čilića, poravna na 1-1 nakon prvog dana.

Karlović je, izuzev drugog seta bio bez i najmanje šanse u susretu protiv vrlo dobro raspoloženog Del Potra. Argentinac je realizirao četiri od 11 ponuđenih break-lopti, dok naš tenisač nije uspio realizirati jednu jedinu koju je izborio još u prvome setu.

Imao je Karlović priliku odigrati barem četiri seta protiv Del Potra, ali nažalost nije uspio iskoristiti nijednu od četiri set-lopte u tie-breaku drugog seta. Poveo je Karlović sa 6-3 u pripetavanju, ali je Del Potro s dva uzastopna poena smanjio na 6-5, te mini-breakom na Karlovićev servis vratio tie-break u egal. Imao je naš tenisač i set-loptu, ali na Del Potrov servis, kod rezultata 7-6, ali ni nju nije realizirao, već je s tri izgubljena poena zaredom ispustio drugi set.

Žal za propuštenim je kod Karlovića učinila svoje u trećem setu kada je Argentinac s pet uzastopnih gemova odjurio do 5-0. Nekoliko minuta kasnije Del Potro je svojim servisom zaključio priču prvog dana susreta između Argentine i Hrvatske.

U subotu je na redu susret parova u kojem su, barem na papiru, Argentinci dosta veliki favoriti.