Igrali više od pet sati

Čilić nakon 128 neprisiljenih pogrešaka ipak slomio Nalbandiana!

Marin Čilić nakon velike je borbe i više od pet sati igre donio prvi bod Hrvatskoj protiv Argentine u Buenos Airesu...

Više od pet sati trebalo je Marinu Čiliću kako bi donio vodstvo hrvatskim tenisačima na gostovanju u Argentini u četvrtfinalu Davis Cupa. U ogledu obilježenom pogreškama Čilić je svladao Davida Nalbandiana 5-7, 6-4, 4-6, 7-6(2), 6-3 i upisao prvu pobjedu u njihovom petom dosadašnjem meču.

Hrvatska je reprezentacije povela s 1-0 nakon prvog meča u Buenos Airesu, a za taj prvi bod Čilić je na zemljanom terenu stadiona Parque Roca proveo 5 sati i 9 minuta. U susretu ružnom za gledanje tenisači su ukupno načinili 241 neprisiljenu pogrešku, a Međugorac se u svemu bolje snašao dva se puta vrativši nakon rezultatskog minusa.

Možemo se nadati pobjedi. Imamo šanse i u parovima u subotu...

- Marin Čilić
U prvom je setu Nalbandian oduzeo servis Čiliću za 4-3, no kada je Argentinac servirao za set Marin je napravio break za 5-5. No, odmah je u narednom servis gemu hrvatski tenisač još jednom serijom grešaka omogućio iskusnijem domaćem predstavniku novu prednost koju je ovaj potom vlastitim početnim udarcem pretvorio u prvi set.

U drugom je setu nakon breaka Nalbandiana za 2-1, Čilić osvojio četiri igre u nizu i stigao do 5-2, a Argentinac je do kraja seta uspio vratiti oduzeti početni udarac, ali je pri servisu za 5-5 ponovno pokleknuo.

U trećem je setu ponovo Nalbandian prvi došao u prednost oduzevši servis Čiliću za 3-2, a do kraja je seta naš tenisač propustio nekoliko prilika silnim neprisiljenim greškama.

Četvrti je set ponudio najviše uzbuđenja, a posebno je dugo trajao drugi gem u kojem je Čilić propustio čak šest prilika za oduzimanje servisa. Seriju pogrešaka na break loptama prvi je hrvatski reket nastavio sve do tie-breaka u kojem je dominantnom igrom slavio sa 7-2.

Najlakše je Marin Čilić posao odradio u petom setu u kojem su se pojavili i problemi s grčevima. Na koncu su prve dvije meč lopte propuštene, također zbog neprisiljenih pogrešaka, da bi kod treće Nalbandian napravio neforsiranu pogrešku...

"Definitivno je ovo moja najveća pobjeda u Davis Cupu. Tim više jer je ostvarena u gostima, u Argentini gdje je publika fenomenalna, te iz razloga jer sam prvi dio sezone propustio i nisam odigrao toliko mečeva", rekao je Čilić sat vremena nakon završenog prvog susreta protiv Argentine.

"Nervoza i pritisak bili su razlozi velikom broju neprisiljenih pogrešaka koje su dolazile, većinom u prvome setu. Svjestan sam da sam loše odigrao početak susreta, ali nastavio sam vjerovati u sebe, znao sam da imam dovoljno vremena za povratak", rekao je naš tenisač.

Pobjedom u prvom susretu su šanse naše reprezentacije za prolazak u polufinale porasle.

"Jesu. Možemo se nadati pobjedi. Imamo šanse i u parovima u subotu, spremni smo i vjerujem da možemo iznenaditi", smatra Čilić.

Hoće li pet sati provedenih na terenu utjecati na igru u parovima i u nedjeljnom singlu, odnosno hoće li ostati dovoljno snage u Čiliću veliko je pitanje. On se nada.

"Sad je najbitnije da se oporavim, jedem i sve bi trebalo biti u redu", zaključio je Čilić.

U drugom ogledu Ivo Karlović igra s Juanom Martinom Del Potrom, a naš je tenisač izgubio prvi set sa 6:2. (TS)

Tijek petog seta:

I Čilić je uspio iskoristiti treću meč loptu i donijeti prvi bod Hrvatskoj!

Čilić vodi 5:3 i Nalbandian je na servisu. Naš tenisač uspio je doći do dvije set lopte. Ali ni to nije bilo dovoljno Međugorcu da osigura pobjedu. Argentinac se uspio vratiti nakon 15:40. Nastavlja se drama u Buenos Airesu.

Nakon što je spasio dvije break lopte, Čilić je uspio sačuvati svoj servis i povesti 4:2.

Čilić je zadržao svoj servis i vodi 3:1! Nalbandian je zadržao svoj servis i rezultat je 3:2 za Čilića.

Čilić je poveo 1:0, Nalbandian vratio na 1:1 i potom je naš tenisač u trećem gemu uspio breaknuti domaćeg tenisača i povesti 2:1.

Tijek četvrtog seta:

Čilić je suvereno osvojio 13. igru, sa 7:2. Sada je sve otvoreno u petom setu.

Čilić je zaprijetio kod 6:5, ali je Nalbandian uspio sačuvati servis i odluku o osvajaču četvrtog seta prebaciti u 'tie-break'.

I dalje uspijevaju čuvati svoje servise i Čilić trenutno vodi 5:4, Nalbandian je na servisu. Rezultat je 5:5.

Obojica tenisača zadržala su svoje servise i trenutni rezultat je 3:3.

Nakon velike borbe Čilić niti nakon tri break lopte nije uspio oduzeti servis Nalbandianu. Rezultat je poravnat 2:2.

Čilić je sačuvao svoj servis u idućem gemu i vodi 2:1. Kakva drama u drugom gemu. Čilić nakon šest break lopti nije uspio oduzeti servis Nalbandianu i Argentinac je nakon duge borbe uspio izjednačiti na 1:1 u četvrtom setu.

Čilić osvaja prvi gem za vodstvo 1:0 i sada opasno prijeti u drugom na servis Nalbandiana.

Tijek trećeg seta:

Argentinac je uspio bez problema završiti posao u trećem setu i sa 6:4 povesti 2:1 u setovima.

Obojica tenisača zadržala su svoje servise. Trenutni rezultat je 5:4 za Nalbandiana, koji sada servira za osvajanje drugog seta.

Nakon velike drame i mnogo preokreta i 11 minuta igre, Čilić je uspio sačuvati servis u idućem gemu i smanjiti na 4:3.

Čilić je imao u sljedećem gemu priliku uzvratiti, ali nije uspio iskoristiti dvije break lopte te sada gubi 4:2.

Nalbandian je uspio breaknuti Čilića i povesti 3:2.

Na startu treće seta obojica tenisača čuvaju svoje servise. Čilić vodi 2:1, sada servira Nalbandian, ali nema opasnosti, izjednačuje na 2:2.

Tijek drugog seta:

Čilić je uspio još jednom breaknuti Nalbandiana i iskoristiti prvu set loptu za osvajanje drugog seta sa 6:4. Sada je rezultat poravnat i očekuje nas zanimljivi nastavak.

Čilić nije uspio zadržati svoj servis i mirno privesti drugi set kraju. Nalbandian ga je drugi put u ovom setu breaknuo i vratio stvari na početak, na 5:4 te će sada servirati za izjednačenje 5:5.

Nalbandian je sačuvao svoj servis za smanjenje na 5:3. Čilić će sada servirati za osvajanje drugog seta i poravnanje na 1:1.

Čilić servira za veliko vodstvo 5:2 i lakoćom uspijeva! Kakav povratak u meč hrvatskog tenisača.

Čilić sada čuva svoj servis i prijeti kod vodstva 3:2 na Nalbandianov i nakon nekoliko break lopti uspio slomiti Argentinca za vodstvo 4:2!

Odmah u sljedećem gemu, Marin vraća break, trenutno je 2:2 u drugom setu.

Novi break Nalbandiana. Kod 1:1, Nalbandian uzima servis našem tenisaču.

Tijek prvog seta:

7:5 Nalbandian lakoćom osvaja svoj servis i dobiva prvi set.

6:5 Novi break Nalbandiana, koji sada servira za meč.

Čilić je napravio re-break za 5:5 i vratio meč na početak

Nalbandian je kod rezultata 3:3 u prvom setu oduzeo servis Čiliću i poveo 4:3. Iako je Čilić imao priliku napraviti break, domaći je tenisač bio uspješniji nakon pola sata igre.

Počeo je meč.

Del Potro je u sva četiri dosadašnja susreta pobijedio Čilića, a posljednji put bez izgubljenog seta u Indian Wellsu prošlog mjeseca.

Argentina i Hrvatska igrale su već 2006. godine, kada je Argentina pobijedila Hrvatsku u Zagrebu, ali im je ovo prvi susret na zemlji.

Prvi dan četvrtfinalnog susreta Davis Cupa u Buenos Airesu otvaraju (15.30) drugi argentinski reket i najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić. Nakon njih na teren će Juan Martin del Potro i Ivo Karlović.

Povremeni tekstualni prijenos pratite na našem portalu...