Šok iz Pekinga

Kakva sramota: Čilića porazio 219. igrač svijeta!

Iako je bio postavljen za 4. nositelja te za suparnika dobio igrača s pozivnicom, hrvatski tenisač Marin Čilić oprostio se od vrlo jakog ATP turnira u kineskom Pekingu već u 1. kolu...

Na turniru iz ATP serije 500 Čilić je poražen nakon dva i pol sata igre od Rumunja Mariuša Copila, 219. igrača ATP-jeve ljestvice! Ovaj poraz definitivno je uzdrmao Čilićevo samopouzdanje, ali i njegove nade da se do kraja sezone ugura među osam najboljih tenisača na takozvanoj ljestvici "Utrka za London", koji će se u O2 Areni boriti na posljednjem turniru sezone (Masters).

Početak susreta nije dao naslutiti da bi meč mogao potrajati dva i pol sata, a još manje da bi ga Čilić mogao izgubiti. Naime, naš tenisač je sigurno otvorio meč svojim servisom, odmah oduzeo početni udarac Copilu, te bez problema držao za 3-0. Prijetio je Čilić i u četvrtom gemu prvog seta breakom, ali Rumunj se ipak obranio, baš kao i kod rezultata 4-1.

Kazna za to što nije dokrajčio Copila stigla je u sedmom gemu kada je Rumunj vratio break minusa, ali to je već u idućem servis-gemu ponovno prosuo i naš je tenisač bez ikakvih problema odservirao za osvajanje prvog seta.

Poveo je Čilić s 2-0 u drugoj dionici i kraj je bio na vidiku. No, tada je Copil počeo udarati "bombe" na svojim početnim udarcima, na koje Čilić nije imao odgovora. U druga dva seta Copil je ispalio 16 as-servisa.

Rumunj se brzo vratio na 2-2, nakon čega breakova više nije bilo pa je uslijedio tie-break u kojem je Copil našem Čiliću dao "jaje", odnosno nije mu dao nijedan poen (7-0).

Imao je Čilić break viška i u trećem setu, ali i to je uspio prokockati, te u devetom gemu odlučujućeg seta, kod rezultata 4-4, po drugi puta ispustiti svoj servis, nakon čega je Copil servirao za meč. Imao je Rumunj 40-0, Čilić se vratio na 40-30, ali je Copil ipak zadržao smirenost i poentirao nakon drugog servisa za jednu od najvećih pobjeda karijere (barem što se renkinga protivnika tiče - 13.).

Hrvatski je tenis tako ostao bez ijednog predstavnika u ovome tjednu što se ATP, ali i WTA turnira tiče. Podsjetimo, Ivo Karlović poražen je u kvalifikacijama turnira u Tokiju, dok je Petra Martić "kihnula", baš kao i Čilić, u Pekingu već u 1. kolu kvalifikacija. (TS)